Астероид Б 612 - Посета најмлађих (Важан корак малог човека)

Датум: 23. Novembar 2017 13:05 Категорија: Новости

"Све одрасле особе су у почетку биле деца, али мало њих се тога сећа"

Предшколци у посети библиотеци

17.11.2017. наши најмлађи слетели су на Астероид Б612 и десила се "љубав на прву корицу књиге". Највећу пажњу привукле су енциклопедије о пирамидама и диносаурусима, као и виртуелна шетња кроз Народну библиотеку Србије.

Све је почело једноставним питањем:

- Када нас боли грло, лек потражимо у апотеци, а где проналазимо лек када смо тужни?
- Лек је у књизи.

Ако говоримо о лековитости књиге, како за наше најмлађе, тако и за ученике, најбољи рецепт дао је Мали принц, који своју планету добро одржава и редовно чисти од баобаба - "А кад сувише доцкан опазимо неки баобаб, никада га се више не можемо ратосиљати. Он заузима читаву планету. Буши је својим корењем. И ако је планета сувише мала, а ако је баобаба превише, она се распадне."

Планета одраслих пуна је корова. Баобаби живе у ТВ-у, расту на улици, свуда су око нас,.. Одрасли су то дозволили, деца неће дозволити. Књигом против баобаба.