ВАСКРШЊИ ЧАС НА ПЕДАГОШКОМ ФАКУЛТЕТУ У ЈАГОДИНИ

Датум: 02. April 2018 08:34 Категорија: Новости

У петак, 30. марта 2018, Факултет педагошких наука угостио је наше  ученике и ученике осталих сеоских и градских школа, њихове вероучитеље на већ традиционалном Васкршњем часу.

Као и претходних година, активности са ученицима одржали су студенти завршних година студија под менторством својих професора и асистената. На почетку оба часа вероучитељ је ученике поучио о значају Васкрса и васкршњих обичаја за наш народ. Активности су обухватиле корелацију садржаја предмета Српски језик и књижевност и Музичка култура и Свет око нас и Ликовна култура. У знаку предстојећих празника, преко 160 присутних ученика одиграло је "Пролећно коло" уз музичку пратњу студената.Више од 30 декоративних васкршњих јаја, која су настала тога дана, биће понуђено на празничним аукцијама.
Час су организовали вероучитељи и наставници Факултета, а атмосфера је била обележена креативношћу, дружењем и радошћу.
Сви присутни ученици су били на Литургији Пређеосвећених дарова у Старој Милошевој Цркви где им је Старешина  са Кординатором поделио Врбичке звончиће.
Закључак је да оваквих активности треба да буде више и надамо се да ће се у будућности број истих знатно увећати.

Вероучитељ Никола Љубисављевић, чтец

ХРИСТОС ВОСКРСЕ!