ДАН ШКОЛЕ

Датум: 02. April 2018 13:16 Категорија: Новости

Дана  26.3.2018. у 10:15 часова у Рибару положен је венац на спомен-бисту Љубише Урошевић. У Дому културе у Кончареву у 16:00 часова одржана је свечана академија поводом Дана школе. Академију је отворио директор школе Гордана Златановић свечаним говором, уз присуство награђених ученика поводом различитих нивоа такмичења.
Поводом Дана Школе ,,Љубише Урошевић" ученици од првог до осмог разреда из Кончарева одиграли су представу на тему ,,Одрастањем срцем боље видиш". Тема је била инспирисана чувеним алегоријским романом ,,Мали Принц" егзиперија, модерни ,,Мали принц" који походи планете, доживљавајући стадијуме одрастања, учења и сазревања, до спознаје свог сопственог идентитета.Човек сазревањем добија своју личност, упознаје себе, прве  љубави, надграђује своје знање, наилази на животне препреке, доживљава прва искуства и схвата да су доброта и стрпљење верне пратиље љубави. Очи су слепе. Треба тражити срцем, нема другог пута. Свако је ковач своје среће и успеха. Приредба је посећена и медијски пропраћена.