Превенција и заштита деце од трговине људима

Датум: 20. Maj 2018 20:45 Категорија: Новости

Дана 18.05.2018, у одељењу VI-3 у Ракитову, Николић Љиљана, представник полицијске управе, одржала је предавање на тему Превенција и заштита деце од трговине људима.

Започела је предавање дефинисањем насиља и насилника у вези са трговином људима. Описала је облике искоришћавања жртве и навела фазе у трговини људима (претња, принуда, контрола жртве ...).

Посаветовала је ученике да су најбоља заштита неступање у контакт са непознатим особама. Такође, препоручила је ученицима да у таквим случајевима прво потребно тражити савете и помоћ од родитеља.

Предавач је предложила ученицима да на интернету погледају филм “Посматрачи” који се састоји од низа кратких прича везаних за овај вид насиља. Наводила је конкретне примере трговине људима.