Настава у природи - Голија 2018. године

Датум: 03. Novembar 2018 19:37 Категорија: Новости

Настава у природи изведена је на планини Голија од 25. 10. 2018. године до 01. 11. 2018. године. Ученици 2/4, 2/5 и 3/1 су са својим учитељима били смештени у хотелу ''Голија'' у месту Одвраћеница. Боравећи на Голији деца су уживала у лепотама нетакнуте природе, шетали стазом здравља, хипербаричном стазом где је концентрација кисеоника највећа, обишли велике мравињаке чији мрави својом киселином лече бронхијалну астму, врх ''Кулу'' која се налази на 1700 метара надморске висине, одакле се пружа поглед на Пештерску висораван и планине Црне Горе, обишли пашњаке и пастирске куће. Поред наставе и шетњи ученици су имали забавни програм који је рекреатор употпунио играма на спортским теренима и вечерњим журкама. Сви планирани образовно-васпитни задаци су испуњени.

Прва шетња стазом здравља и хипербаричном стазом.

Велики мравињаци и предавање о њиховом лековитом дејству. Киселина коју мрави испуштају лечи бронхијалну астму.

Врх ''Кула'', поглед на Пештерску висораван и планине Црне Горе.

Спортске игре.