У сусрет Васкрсу, Ракитово 2024

Датум: 27. April 2024 16:22 Категорија: Новости

U petak, 26.04.2024., u Rakitovu, održan je tematski dan pod nazivom "U susret Vaskrsu". Realizatori su nastavnici Sanja Bulatović, Anica Ivanović, Jelena Dimitrijević i Ivica Ćirić, kao i učenici starijih razreda iz Rakitova.

Педагошки факултет Јагодина - Васкршњи час 2024

Датум: 27. April 2024 12:24 Категорија: Новости

Васкршњи час на Факултету Педагошких наука у Јагодини

• У петак 26. 4. 2024. године на Педагошком факултету у Јагодини одржан је Васкршњи час за ђаке четвртог разреда градских и сеоских школа. Млади студенти имали су прилику да раде са ученицима наше школе, да тиме стекну додатна практична знања а да наша деца упознају једну такву установу која има своју дугу и богату историју. Деци су на факултету биле организоване разне активности: упознавање са просторијама факултета, учење васкршњих песмица на часовима музичке културе, разне технике при фарбању јаја на часовима ликовне културе. Просторије Педагошког факултета красиле су слога, љубав, слобода, лепо расположење и дружење. Васкрс је празник који нас учи да светом треба влада радост, а не туга, љубав, а не мржња, мир и слога уместо било какве раздвојености. Христос Васкрсе - Ваистину Васкрсе!

У сусрет Ускрсу Кочино Село 2024

Датум: 27. April 2024 12:06 Категорија: Новости

У издвојеном одељењу ОШ "Љубиша Урошевић" у Кочином Селу дана 26.4.2024. одржан је тематски дан: У сусрет Ускрсу.
Ученици од првог до четвртог разреда, са својим учитељицама Биљаном Милошевић, Јасмином Поповић и студентима Кристином Денић и Наталијом Радић у пријатној атмосфери су реализовали све активности.

Бесплатна школа одбојке Рибаре 2024

Датум: 27. April 2024 11:52 Категорија: Новости

Данa 26.4.2024. године су представници одбојкашког клуба „ТИМ ВОЛЕЈ“ и МОК ЈАГОДИНА искористили леп дан и одржали огледни час за девојчице и дечаке млађих разреда, у школском дворишту у Рибару. Часу је присуствовао и ученик наше школе, Страхиња Марковић, пионирски репрезентативац у одбојци. Истовремено,ученици су обавештени да ће се до краја школске године у салама за обуку суботом и недељом одржавати бесплатна обука за све од предшколског узраста до 4. разреда.
За све додатне информације родитељи ученика могу да позову број: 0641360072 -тренер Валентина

Ускршњи вашар Кончарево 2024

Датум: 27. April 2024 11:38 Категорија: Новости

У Кончареву је у четвртак, 25.04.2024. године одржан Ускршњи вашар на коме су учествовали ученици од првог до четвртог разреда. Ученици четвртог разреда су заједно са својим учитељем и вероучитељем отворили  Ускршњи вашар песмом "Људи ликујте". У току овог вашара спроведена је и хуманитарна акција прикупљања помоћи за ученицу наше школе. Посетиоци вашара су донирали новац, у складу са могућностима, а одељење I-4 је сав зарађени новац од продаје производа дао, такође, у хуманитарне сврхе.

Ускршњи базар Ракитово, 2024

Датум: 27. April 2024 11:26 Категорија: Новости

У среду, 24. априла 2024. године одржан је, сада већ традиционални, „Ускршњи базар“. У школском дворишту у Ракитову, у 11 часова, почела је свечана приредба коју су увеличали сплетом игара чланови КУД-а "Народни вез" из Ракитова. Продајна изложба ученичких радова настављена је у холу школе. Ова лепа манифестација је и хуманитарног карактера јер ће део прихода бити намењен за лечење ученице наше школе . Свако одељење је имало свој продајни штанд на коме су били изложени радови прављени поводом великог празника Ускрса. Учествовали су ученици првог, другог, трећег и четвртог разреда, као и група деце предшколског узраста и вртића у Ракитову.
Захваљујемо се свим људима добре воље који су се одазвали нашем позиву и надамо се уживали у прелепом дану.

Ускршњи вашар Рибаре 2024

Датум: 24. April 2024 10:29 Категорија: Новости

Ученици млађих разреда из Рибара, у сусрет најрадоснијем празнику Васкрсу организовали су 23.04.2024. године  продајно-хуманитарни базар. Уживали су сви: деца, родитељи и наставници.

у сусрет Ускрсу, Кончарево 2024

Датум: 24. April 2024 10:02 Категорија: Новости

У понедељак, 22.04.2024. године у Кончареву је одржана ускршња радионица "У сусрет Ускрсу", на којој су се ученици дружили, и заједно са својим мамама, татама и бакама правили ускршње украсе које ће продавати на ускршњем вашару у четвртак, 25.04.2024. године.

Окружно такмичење из историје Рибаре 2024

Датум: 24. April 2024 09:42 Категорија: Новости

У недељу, 21. априла 2024. године, у ОШ „Љубиша Урошевић“ у Рибару одржано је Окружно такмичење из Историје. Такмичило се 90 ученика од 5. до 8. разреда основних школа Школске управе Јагодина. Школа домаћин са професорима Историје, дежурним наставницима, техничком подршком и помоћним техничким особљем у потпуности се одазвала свим планираним активностима: пријем ученика и наставника, припрема самог теста и дежурства, освежење за наставнике и ученике, путовање и посета Споменику природе Храсту Капетана Коче уз пригодно предавање проф. Историје, проглашење резултата и проглашење победника. Директор школе честита свим ученицима и наставницима на учешћу и најбољима жели пуно среће на Републичком такмичењу.

Тематски дан "У сусрет ускрсу" 2024, Старо Ланиште

Датум: 22. April 2024 10:47 Категорија: Новости

У Старом Ланишту 17.4.2024. Одржан је тематски дан за ученике од 1- 8 разреда под називом ,, У сусрет Васкрсу ". Тематском дану присуствовала је и директорка школе Гордана Златановић. Атмосфера је била радна и пуна позитивне енергије.