Дечија недеља 2022.

Дечија недеља 2022.под слоганом "Шта детету треба да
расте до неба" биће одржана од 3. до 9.октобра у
организацији Пријатеља деце Србије

Да би деца живела у подстицајном и сигурном окружењу у коме могу да остваре максимум својих
потенцијала ,у атмосфери пуног поштовања дечијих права према међународним и домаћим
позитивним прописима, неопходно је да сви друштвени актери раде заједно на подршци породици
и родитељству,укључујући алтернативне облике,чиме се обезбеђује достојанствен живот и
подстицај породици и деци која у њој одрастају.

У Новом Ланишту је  данас 4. октобра заједно са ученицима Старог Ланишта од 1.до 4.разреда
одржан спортски дан у сарадњи са наставником Физичког и здравственог васпитања Милановић
Миланом.
Координатор 1.разреда Јевтић Биљана

УГЛЕДНИ ЧАС

Датум: 24. Septembar 2022 09:33 Категорија: Новости

У петак, 23. септембра 2022. године, одељењски старешина Снежана Бошковић је у другом разреду у подручном одељењу у Ракитову одржала угледни час из Ликовне културе. У питању је била наставна јединица „Контраст“. Ученици су радили техником колаж-папир и темпера боје на тамној позадини. Ученици су били јако мотивисану за рад на задатој теми и задатим техникама. У завршном делу часа, ученици су извршили самоевалуацију својих радова.

15. септембар, годишњица пробоја Солунског фронта

Датум: 20. Septembar 2022 18:02 Категорија: Новости

У четвртак 15. септембра, на годишњицу пробоја Солунског фронта,  ученици ОШ „Љубиша
Урошевић“ су заједно са својим наставницима положили цвеће на споменик палим борцима
у ослободилачким ратовима од 1912. до 1918. године. На тај начин наша школа наставља
да чува успомену на борце из Рибара, јунаке који су у Великом рату дали своје животе за
ослобођење српског народа.

Програм такмичења из математике

Датум: 12. Septembar 2022 14:35 Категорија: Новости

На менију лево под ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ дат је програм такмичења по разредима и нивоима такмичења

Пријем првака 1.09.2022. године

Датум: 05. Septembar 2022 09:57 Категорија: Новости

Свечани пријем првака
Ученицима првог разреда ОШ „Љубиша Урошевић“ у матичној школи у Рибару и подручним
одељењима приређен је свечани дочек уз пригодан програм који су за њих спремили њихови
другари старијих разреда са својим учитељицама.

Желимо свим првацима срећан  нови почетак у њиховом образовању !

Професионална оријентација

Датум: 15. Jun 2022 12:18 Категорија: Новости

Развијање професионалних интересовања ученика у складу са савременим променама света рада и сарадња са институцијама на локалу у циљу постизања ПО ученика.

Фотографије можете погледати кликом на следећи линк.

Посета ватрогасаца - едукација ученика о заштити од пожара

Датум: 26. Maj 2022 22:47 Категорија: Новости

Припадници ватрогасно- спасилачке јединице посетили су нашу школу и одржали едукативни час ученицима 1-1 и 1-2 у Рибару. Они су  ученицима указали на узроке настајања и последице пожара, као и на опасности до којих може доћи. Ученици су били веома заинтересовани, учествовали су у дискусији и научили су како треба да се понашају ако се нађу у ванредним ситуацијама.

Крос РТС-а ,,Кроз Србију"

Датум: 14. Maj 2022 17:07 Категорија: Новости

Крос РТС-а „Кроз Србију“ одржан је у петак 13.маја 2022.године, са почетком у 10 часова у издвојеном одељењу у Кончареву. Учесници су ученици од I-IV разреда.

Крос РТС-а ''Кроз Србију''

Датум: 13. Maj 2022 16:50 Категорија: Новости

Под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја  а уз подршку Спортског савеза Србије одржан је крос РТС-а ''Кроз Србију''.
У кросу су учествовали предшколци и ученици од првог до четвртог разреда основне школе у Рибару. Деца су уживала у кросу,а ово је била још једна прилика да им се укаже пут ка здравом начину живота. За најбрже су обезбеђене дипломе.

УСКРШЊЕ АКТИВНОСТИ

Датум: 30. April 2022 12:02 Категорија: Новости

Ученици првог четири су показали велику креативност на тему "Уради сам" из ваннаставних активности израдом 3-д јаја,срца,лептира,цветова.На тему из ликовне културе"Стварање нових предмета"ученици су од старих украсних кеса и кокица окитили грану и попунили ускршњу слику.Из енглеског језика ученици I/4 су правили ускршње честитке.