ВАЖНО_Организација образовно-васпитног рада у школама 2021/2022.

Датум: 30. Avgust 2021 09:39 Категорија: Новости

ПРИОРИТЕТ_Одлука Тима о моделима наставе_почетак школске године

Датум: 30. Avgust 2021 09:22 Категорија: Новости

ПРИОРИТЕТ_Одлука Тима о моделима наставе_почетак школске године

Предузетништво

Датум: 20. Avgust 2021 23:26 Категорија: Новости

У оквиру Тима за предузетништво ученици 8/1 и 7/4 су са наставницом хемије Мајом Пауновић Новаковић садили тамјанику и мушкатле. Сађење је реализовано априла месеца у матичној школи у Рибару и у издвојеном одељењу у Кончареву. Слике говоре више од речи.

Светски дан заштите животне средине

Датум: 08. Jun 2021 20:12 Категорија: Новости

Светски дан заштите животне средине обележене су кроз различите активности ученика 3/2 у Рибару  како би се што више упознали са  многим еколошким проблемима, као и потребама да се природа и њени ресурси чувају.

Промена распореда часова

Датум: 08. Jun 2021 15:47 Категорија: Новости

Због недостатка простора за реализацију припремне наставе за ученике осмог разреда у РАКИТОВУ, дошло је до промене распореда који ће важити од 09.06.2021. Одељењске старешине су у обавези да обавесте ученике о промени распореда.

Напомена: Због неподржавања програма за израду распореда час под редним бројем 1. мења се ознаком 0. и представља предчас који почиње у 13:25. Следећи редни бројеви часова умањују се за 1.

Напомена 2: Пошто на сајту школе није видљив последњни час (8. час који је уствари 7. час) видећете тај час у распореду који ће бити окачен сутра у школи на огласној табли.

У СУСРЕТ ВАСКРСУ

Датум: 30. April 2021 10:03 Категорија: Новости

Васкрсење Христово је највећи празник, тријумф живота, пораз смрти, доказ вере, пламен наде, огањ љубави. Васкрсење Христово је радост Земље и Неба. Васкршња радост, којом је Васкрсли Христос обрадовао сав род људски, нека буде мотив наше радости; да нас никада не надваладају туга, очај и безнађе; да послушамо речи Светог Апостола Павла, који нам говори: „Радујте се свагда у Господу, и опет велим: радујте се“ (Фил. 4, 4). Васкрсење Христово је највећи догађај у историји. По њему се хришћанство разликује од свих осталих религија. Зашто се за Васкрс фарбају јаја??? Фарбање и украшавање васкршњих јаја један је од најстаријих хришћанских обичаја. Као што је Христос развалио врата смрти и васкрсао, тако и пиле разбија љуску јајета и излази у нови живот. А зашто се фарбају јаја казује нам легенда о Марији Магдалени која је дошла у Рим да проповеда Јеванђеље Христово и стигла до цара Тиберија. Цар Тиберије није веровао у Христово васкрсење и рекао је да би то било као кад би јаја у корпи, коју је Марија Mагдалена имала код себе, променила боју. Марија Магдалена је на то рекла: „Христос васкрсе!” а сва јаја у корпи су постала црвена.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ
ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ

ПОРТАЛ "МОЈА СРЕДЊА ШКОЛА"

Датум: 12. April 2021 10:05 Категорија: Новости

На адреси https://mojasrednjaskola.gov.rs/  је активиран портал 'Моја средња школа'. На њему ученици тј. родитељи могу да нађу све потребне информације у вези овогодишњег пријемног испита за специјализована одељења, завршног испита у јуну и уписа у средње школе.

Дан школе - радови ученика

Датум: 26. Mart 2021 22:06 Категорија: Новости

Ученици млађих разреда су поводом Дана школе урадили ликовне радове на тему ''Наш мали времеплов''.

СРЕЋАН ДАН ШКОЛЕ!

Датум: 26. Mart 2021 08:57 Категорија: Новости

СВИМ УЧЕНИЦИМА И ЗАПОСЛЕНИМА ЖЕЛИМО СРЕЋАН ДАН ШКОЛЕ!

Кликом на доле наведени линк погледајте филм о нашој школи.

ЗАШТИТА УЧЕНИКА ОД ТРГОВИНЕ ЉУДИМА

Датум: 18. Mart 2021 14:46 Категорија: Новости

Поштовани родитељи и ученици, упознајте се са документарним филмом ,,ПОСМАТРАЧИ''.

Филм се бави проблемом трговине људима. Филм је део шире кампање ,,Не посматрај , реагуј''.
Кроз три различите приче, актери овог филма указују на податке у којој области,
како би скренули пажњу и допринели ширењу свести јавности о овом проблему.