У СУСРЕТ ВАСКРСУ

Датум: 22. April 2022 12:28 Категорија: Новости

У сусрет најрадоснијем хришћанском празнику, Васкрсу. Ученици 4/2 и 4/4 са својим учитељицама Биљаном Милошевић и Славицом Митић.

ДОСИТЕЈЕВИ ДАНИ

Датум: 17. April 2022 17:31 Категорија: Новости

Ученици 2/6, 3/6 и 4/6 издвојеног одељења у Старом Ланишту су заједно са својом учитељицом Биљаном Јевтић обележили "Доситејеве дане" кроз ваннаставне активности, посвећене овом великану писмености, образовања, знања, верске толеранције, доброчинства а изнад свега МЛАДОСТИ.

Пројектна настава - Пролеће све покреће

Датум: 30. Mart 2022 10:21 Категорија: Новости

Пројектна настава - Пролеће све покреће
Издвојено одељење у Старом Ланишту, учитељ Биљана Јевтић

Уз подршку своје учитељице Биљане Јевтић ученици 3/6 и 4/6 одељења - Старо Ланиште
су успешно кренули у реализацију пројекта

П р о л е ћ е   с в е   п о к р е ћ е

Током обраде дате теме вршена је корелација са:

Српским језиком,
Музичком културом,
Природом и друштвом,
Ликовном културом.

На овај начин ученици ће имати могућности да обнове научено градиво,
богате језичко изражавање и креативност.

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

Датум: 14. Mart 2022 12:10 Категорија: Новости

Поштовани родитељи будућих првака!

Упис ученика у први разред основне школе у складу са заказаним терминима вршиће се у периоду од  01.04.2022. године до 31.05.2022. године.

Апликација Е заказивања термина биће доступна од 21.03.2022. године до 31.05.2022 године.
Министарство просвете, науке и технолошког развоја, обезбедило је подршку родитељима у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ.
Сва питања и недоумице у вези са заказивањем термина могу се поставити на контакт телефон 011/7350557
У школу на дан тестирања није потребно достављати ниједан документ у папирном облику већ се исти прибављају по службеној дужности,сем у случају да је лекарски преглед  детета обавњен код приватног лекара или у војној здравственој установи.

Промена распореда у Старом Ланишту

Датум: 02. Mart 2022 18:32 Категорија: Новости

Поштовани, обавештавамо Вас да ће се настава у Старом Ланишту одвијати по новом распореду почевши од среде 02.03.2022. године. Нови распоред часова можете наћи на сајту школе, рубрика Распоред часова-Старо Ланиште.

Промема распореда

Датум: 17. Februar 2022 18:21 Категорија: Новости

Поштовани, обавештавамо Вас да ће се настава у матичној школи у Рибару одвијати по новом распореду почевши од понедељка 21.02.2022. године. Нови распоред часова можете наћи на сајту школе, рубрика Распоред часова-Рибаре.

Светски дан хране

Датум: 15. Oktobar 2021 19:19 Категорија: Новости

16. октобар обележава се као Светски дан хране. Овај дан обележава се са циљем подизања свести и ширења информација у вези са здрављем и правилним навикама у исхрани . На занимљив и креативан начин ученици наше школе обележили су овај дан.

Предавање ''Безбедност деце у саобраћају''

Датум: 12. Oktobar 2021 18:12 Категорија: Новости

Ученицима 1. разреда школе у Рибару су припадници јагодинске саобраћајне полиције и Црвеног крста одржали предавање на тему ''Безбедност деце у саобраћају''.

Дечија недеља ''Дете је дете да га волите и разумете''

Датум: 09. Oktobar 2021 12:46 Категорија: Новости

Дечија недеља је прилика да се подсетимо да децa треба да буду заштићена и срећна, да живе у здравом и сигурном окружењу. Традиционално се обележава у првој недељи октобра. Ове године је обележена од 4 - 8.октобра 2021.године  под слоганом, „Дете је дете да га волите и разумете“. Инспирација су стихови песме“ Дете“ нашег великог песника Љубивоја Ршумовића. У духу заштите, унапређења и промоције свих дечјих права у нашој школи су се реализовале многобројне активности.

Помоћ и подршка родитељима за инсталацију у коришћење гугл учионице и е дневника

Датум: 03. Oktobar 2021 17:55 Категорија: Новости

Кликните на прочитај да би се отворила помоћ и подршка родитељима при инсталацији гугл учионице и коришћење исте као и за е дневник