Препоруке педагога за ученике у вези учења

Датум: 04. Decembar 2020 11:41 Категорија: Новости

Драги  ученици,
oва кратка презентација  има  за  циљ да вас  подсети који су  то  најважнији услови успешног учења. У  ванредним околностима, преласком на онлајн наставу , кроз упутства и презентације на тему  САЗНАЈ КАКО ДА УЧИШ ЛАКО  моћи ћете путем платформе за учење Гугл учионица Педагог Горица да сазнате више о томе како да ваше учење буде што успешније и који су то услови успешног учења који зависе само од вас.

За успешно учење је веома важно и да будете здрави.Учење је ваша најважнија обавеза. Од учења сте ослобођени једино када сте болесни. Зато се трудите да чувате своје здравље, да и надаље будете дисциплиновани и одговорни јер су здравље и знање највеће богатство.
Педагог Горица Милетић

ОБОГАЋЕН ЈЕДНОСМЕНСКИ РАД

Датум: 04. Decembar 2020 11:12 Категорија: Новости

Од ове школске године  у нашој школи остварује се пројекат ОБОГАЋЕН ЈЕДНОСМЕНСКИ РАД са свим ученицима издвојених одељења  у Кочином Селу, Старом Ланишту и Новом Ланишту, где је настава организована само у преподневној смени.

Из области ПОДРШКА УЧЕНИЦИМА, различите програме са ученицима првог и другог циклуса остварују наставници и стручни сарадници.

Кроз програме: ЗА ДОБРОТУ СВАКИ ДАН ЈЕ ДОБАР ДАН (реализатори педагог Горица Милетић и психолог Милена Младеновић), КРЕАТИВНЕ ДРАМСКЕ РАДИОНИЦЕ (реализатор стручни сарадник Ана Тасић), ОД  УЧЕЊА СЕ РАСТЕ (реализатор наставник Марија Ђорић Дашић), КО ЧИТА ТАЈ ЗНА (реализатор наставник Ивана Сентић) ученици на забаван и креативан начин стичу знања, вештине ,ставове, вредности и навике значајне за читав живот. Поред пружања подршке ученицима у учењу, кроз овај пројекат код ученика се подстиче и лични и социјални развој.

Кроз различите  облике рада, програм се остварује за 6 група ученика: четири групе у првом циклусу (за 4 комбинована одељења: 1-3/5 , 2-4/5, 1-2-3/6, 1-2-3-4/7) и две групе  у другом циклусу (за одељења 5/5, 6/4, 7/5 и 8/5).

Препоруке педагога за родитеље ученика у вези учења у ванредним околностима

Датум: 03. Decembar 2020 15:08 Категорија: Новости

Како као родитељ да помогнете свом детету у учењу?

Поштовани родитељи,
организација наставе у ванредним околностима је нимало лак задатак пред свима нама.Желимо вам, пре свега, да сви будете здрави.Зато је важно да сви будемо одговорни и савесни. Због тренутне епидемиолошке ситуације ово је тежак период за све нас, али такође и важан.И у овом тренутку  имајте на уму да сте модели деци – како се треба понашати и у оваквој ситуацији.Деци је у кризним ситуацијама потребна помоћ најближих, а то су свакако на првом месту родитељи и породица.
Како бисмо заједно успешно пребродили ову кризну ситуацију, ево неколико савета којe би требало да проучите и прихватите,јер  ћете само тако на прави начин помоћи свом детету да правилно учи, што је веома важно ако се жели добар успех у школи.

РЕАЛИЗАЦИЈА ПИСМЕНИХ ЗАДАТАКА

Датум: 01. Decembar 2020 13:15 Категорија: Новости

Поштовани ученици и родитељи,

На основу стручног упутства МПНТР и одлуке Одељењских већа старијих разреда ОШ "Љубиша Урошевић", у  наредном периоду, тј. до краја првог полугодишта (18.12.2020. године) биће реализовани следећи писмени задаци:

МАТЕМАТИКА - ДРУГИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК БИЋЕ РЕАЛИЗОВАН У ОДЕЉЕЊИМА 5/1, 5/2, 5/3, 5/4, 5/5, 6/1, 6/2, 6/3, 6/4, 7/1, 7/2, 7/3, 7/4, 7/5, 8/1, 8/2, 8/3, 8/4, 8/5 у 16. НАСТАВНОЈ НЕДЕЉИ

СРПСКИ ЈЕЗИК - ДРУГИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК БИЋЕ РЕАЛИЗОВАН У ОДЕЉЕЊИМА 5/1, 5/2, 6/3, 8/1, 8/2, 8/4 у 15. НАСТАВНОЈ НЕДЕЉИ а у ОДЕЉЕЊИМА 5/4, 7/4 у 16. НАСТАВНОЈ НЕДЕЉИ

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК - ПРВИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК БИЋЕ РЕАЛИЗОВАН У ОДЕЉЕЊУ 5/2 У 15. НАСТАВНОЈ НЕДЕЉИ

НАЧИН РЕАЛИЗАЦИЈЕ НАВЕДЕНИХ ПИСМЕНИХ ЗАДАТАКА БИЋЕ ОНЛАЈН ПО УПУТСТВИМА ПРЕДМЕТНИХ НАСТАВНИКА.

Резултати истраживања ''Организација и остваривање наставе у ванредним околностима поводом епидемије изазване вирусом Ковид – 19''

Датум: 02. Novembar 2020 13:16 Категорија: Новости

У периоду од 23.– 28. октобра  2020.године,у нашој школи, спроведено је истраживање ''Организација и остваривање наставе у ванредним околностима поводом епидемије изазване вирусом Ковид – 19''.

Изложба радова ученика на тему ''Јесен''.

Датум: 28. Oktobar 2020 00:14 Категорија: Новости

Ученици од првог до четвртог разреда су заједно са својим учитељима учествовали у изложби својих радова на тему '' Јесен''.  На изузетно креативан начин су представили своје виђење овог годишњег доба.

Дечја недеља

Датум: 06. Oktobar 2020 22:46 Категорија: Новости

Дечија недеља се традиционално одржава у првој недељи октобра. Ове године се одржава под слоганом ''Подељена срећа, два пута је већа'' од 5-11.октобра 2020.године. Због актуелне епидемиолошке ситуације активности  су прилагођене тренутним  условима образовно васпитног радa.У нашој школи ће се реализовати следеће активности:

Распоред трајања наставе

Датум: 31. Avgust 2020 13:05 Категорија: Новости

Распоред трајања наставе

Предлози за организацију образовно – васпитног рада у основној школи на основу Посебног програма образовања и васпитања и Закључка Кризног штаба за сузбијање заразне болести Covid-19

Датум: 26. Avgust 2020 09:19 Категорија: Новости

Стручно упутство за организацију и реализацију образовно-васпитног рада у школској 2020/21.

Датум: 18. Avgust 2020 11:00 Категорија: Новости