Дечја недеља

Датум: 06. Oktobar 2020 22:46 Категорија: Новости

Дечија недеља се традиционално одржава у првој недељи октобра. Ове године се одржава под слоганом ''Подељена срећа, два пута је већа'' од 5-11.октобра 2020.године. Због актуелне епидемиолошке ситуације активности  су прилагођене тренутним  условима образовно васпитног радa.У нашој школи ће се реализовати следеће активности:

Распоред трајања наставе

Датум: 31. Avgust 2020 13:05 Категорија: Новости

Распоред трајања наставе

Предлози за организацију образовно – васпитног рада у основној школи на основу Посебног програма образовања и васпитања и Закључка Кризног штаба за сузбијање заразне болести Covid-19

Датум: 26. Avgust 2020 09:19 Категорија: Новости

Стручно упутство за организацију и реализацију образовно-васпитног рада у школској 2020/21.

Датум: 18. Avgust 2020 11:00 Категорија: Новости

СПИСАК УЏБЕНИКА КОЈЕ УЧЕНИЦИ ДОБИЈАЈУ У ОКВИРУ ПРОЈЕКТА БЕСПЛАТНИ УЏБЕНИЦИ 2020-21.

Датум: 11. Jun 2020 12:31 Категорија: Новости

ДОКАЗ О ИСПУЊЕНОСТИ УСЛОВА ЗА ОСТВАРИВАЊЕ ПРАВА НА БЕСПЛАТНЕ УЏБЕНИКЕ

Датум: 09. Jun 2020 08:45 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,

Обавештавамо вас да је стигао званични допис у вези пројекта
БЕСПЛАТНИ УЏБЕНИЦИ 2020/21.

БЕСПЛАТНИ УЏБЕНИЦИ

Датум: 05. Jun 2020 12:02 Категорија: Новости

Поштовани родитељи наших ученика, као и родитељи будућих првака

Подсећамо вас да ће се и ове године реализовати пројекат БЕСПЛАТНИ УЏБЕНИЦИ

Критеријуми за остваривање права на бесплатне уџбенике исти су као и прошле године:

Ученици из социјално/материјално угрожених породица (примаоци новчане социјалне помоћи)

- Ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану

- Ученици основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете које је у систему школовања Републике Србије.

МОЛИМО ВАС ЗА ЈОШ МАЛО СТРПЉЕЊА ЈЕР ЈОШ УВЕК НЕМАМО ИНФОРМАЦИЈУ О ВРСТИ ДОКАЗА КОЈЕ ТРЕБА ДОСТАВИТИ КАКО БИ ПОТВРДИЛИ ВАШЕ ПРАВО НА БЕСПЛАТНЕ УЏБЕНИКЕ.
ДЕТАЉНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ИМАЋЕМО У ПОНЕДЕЉАК, 8. ЈУНА.
ХВАЛА НА РАЗУМЕВАЊУ.

Електронско заказивање термина за упис у први разред

Датум: 21. Maj 2020 13:02 Категорија: Новости

ПОШТОВАНИ РОДИТЕЉИ БУДУЋИХ ПРВАКА

Захваљујемо Вам се што сте исказали интересовање за упис детета у школу.
Имајући у виду ситуацију са корона вирусом и како би се избегле гужве по школи,ове године ће се уписивање Вашег ђака у први разред  основне школе спроводити само у заказаном термину.

Да бисте електронским путем заказали термин за упис од 28. маја на Порталу е Управа биће омогућена услуга електронског заказивања термина  за упис и тестирање детета у ОШ.

Услуга ће бити доступна од 28.маја до 10. јула 2020 године,за термине уписа од 01.јуна до 20.јула.

Важна напомена: Обављен лекарски преглед је предуслов да се дете упише у први разред.Стога Вас молимо да приступите услузи заказивања термина за упис и тестирање само ако сте већ обавили лекарски преглед  детета или сте сигурни да ћете обавити преглед,до термина ,који сте изабрали за упис.Услуга на порталу ће бити доступна више од месец  дана,тако да имате времена за све.

Важна напомена: Ове године није потребно да поднесете ниједан документ приликом уписа ,јер ће сви подаци бити прибављани по службеној дужности електронским путем.
Изузетак је само лекарско уверење које је дете добило пре 16.марта 2020 године, тј. понесите лекарско уверење ако сте дете водили на преглед,пре објављивања ванредног стања или код приватног лекара.

Хвала Вам што користите услуге електронске управе
Желимо Вашем детету срећан полазак у школу!

МПНТР,Канцеларија за ИТ и е Управу

Контак особа, психолог школе -  Милена Младеновић 035 274 952.

Дигитално доба - дигитално насиље и безбедност на интернету

Датум: 16. Maj 2020 13:02 Категорија: Новости

Где год се насиље догоди, не мораш да га трпиш, већ можеш да га пријавиш и зауставиш.

Када искусиш онлајн насиље,  можеш се осећати као да те сви нападају, чак и унутар твог дома. Може да ти се чини као да нема помоћи. Последице могу да трају дуго и да на различите начине утичу на особу:

Ментално - осећај узнемирености, непријатности, неадекватности, љутње
Емоционално - осећај срама или губитак интересовања за ствари у којима је особа пре уживала
Физички - умор (губитак сна) или симптоми попут болова у стомаку и главобоље

Важно је да знаш да ниси сам.

БЕЗБЕДНОСТ НА ИНТЕРНЕТУ

Извор: УНИЦЕФ , РТС Образовно-научни програм