Зимски сусрети учитеља Србије 2024

Датум: 04. Mart 2024 15:28 Категорија: Новости

,,Моћ даровитих ученика - корак даље" Рибаре 02.03. 2024.

Датум: 04. Mart 2024 15:09 Категорија: Новости

На семинару ,,Моћ даровитих ученика - корак даље" научили смо који типови даровитих ученика постоје, како да препознамо даровите ученике и како да прилагодимо наставу тим ученицима. Погледали смо краћи филм о Томасу Едисону, на радионицама смо анализирали и правили педагошке профиле за поједине даровите ученике. Предавачи Сузана Мијушковић и Невена Перић су нас подстакле да разменимо искуства у вези са даровитим ученицима и охрабриле нас да своја знања и вештине применимо у пракси. Семинар је протекао у врло пријатној и сарадничкој атмосфери.

Мале тајне наставника за подстицање успешности ученика - семинар. Рибаре 02.03.2024

Датум: 04. Mart 2024 15:00 Категорија: Новости

Мале тајне наставника за подстицање успешности ученика - семинар протекао у сјајној атмосфери. Све похвале Весни Покомици која је овај семинар водила концизно и са освртом на реалну ситуацију у школству данас.

"Диференцијацијом наставе до бољих постигнућа". Рибаре 02.03.2024.

Датум: 04. Mart 2024 14:55 Категорија: Новости

"Диференцијацијом наставе до бољих постигнућа".

Хвала Ивани Благојевић и Анити Перић на одличној атмосфери и корисним саветима!

Семинар "Игра и истраживање као начини учења" Рибаре 02.03.2024.

Датум: 04. Mart 2024 14:43 Категорија: Новости

Семинар "Игра и истраживање као начини учења" протекао је у радној и позитивној атомосфери. Предавачи на овом семинару су биле Гордана Јасимов и Катарина Милошевић.

Семинар је организован кроз 4 радионице:
1. Моћ игре
2. Исходи
3. Интеграција наставних предмета
4. Мој пројекат- радионица у оквиру које смо ми радили на задацима.
На самом семинару смо упознати са пуно примера игара примењивих у настави које су предавачи реализовали у пракси и које ми такође можемо применити у раду.

Дан матерњег језика Кочино Село 2024

Датум: 04. Mart 2024 14:28 Категорија: Новости

Дан Матерњег језика су ученици у Кочином Селу обележили радно и креативно!

"Безбедност деце у саобраћају" Кочино село 28.02.2024. године

Датум: 04. Mart 2024 14:01 Категорија: Новости

У оквиру пројекта МУП-а "Заједно и безбедно кроз детињство", у школи у Кочином Селу 28.02.2024. године одржано је предавање под називом "Безбедност деце у саобраћају", за ученике трећег и четвртог разреда.

,,Безбедност деце у саобраћају" Рибаре

Датум: 04. Mart 2024 13:44 Категорија: Новости

Дана, 26.02.2024. године, у Рибару, одржано је предавање МУП-а на тему: ,,Безбедност деце у саобраћају" , за ђаке 3. и 4. разреда у оквиру пројекта ,,Заједно и безбедно кроз детињство".

ЗИМСКИ СУСРЕТИ УЧИТЕЉА

Датум: 03. Mart 2024 17:09 Категорија: Новости

У ОШ "Љубиша Урошевић" у Рибару су 02.03. 2024.год. одржани 38. Зимски сусрети учитеља у организацији Друштва учитеља Јагодина и Савеза учитеља Републике Србије. Пре почетка обука полазници су имали прилику да разгледају штандове са уџбеницима издавачких кућа, као и промоцију Природњачког музеја из Свилајнца. Присутне госте поздравила је директорка ОШ "Љибиша Урошевић" Гордана Златановић која је заједно са члановима овог колектива оправдала очекивања доброг домаћина и показала да је ова школа увек спремна да дочека своје колеге из других школа и омогући им овакав вид стручног усавршавања. Четири добро осмишљена семинара су имала за циљ јачање професионалних компетенција наставника и протекла су у сјајној атмосфери.Трудићемо се да до следећег дружења и размене искустава испратимо све промене, научимо нешто ново и негујемо учитељску професију која опстаје и одолева свим изазовима због бескрајне љубави оних који се њоме баве.

,,Заједно и безбедно кроз детињство" на КПУ у Земуну

Датум: 17. Februar 2024 08:15 Категорија: Новости

Дана, 12.02.2024. године на КПУ у Земуну, одржан је састанак МУП-а Србије, МП и партнера, у оквиру пројекта ,,Заједно и безбедно кроз детињство".
Делегацију из Јагодине чинили су полицијски службеници ПУ Јагодина  Ј.Ј. и Б.М, ученице 7. разреда ОШ,, Горан Остојић" и директорка ОШ,, Љубиша Урошевић" Рибаре Г.З. испред ШУ Јагодина.
Тема састанка је била резултат  пројекта ,,Заједно и безбедно кроз детињство" у првом полугодишту, у школској 2023/24. години.
Стручност и срдачност полицијских службеника - водитеља, прави одабир тема,  добро осмишљен садржај интерактивних радионица намењених ученицима, родитељима и наставницима и  логистика школе морали су  довести до успешности реализације пројекта оцењеног од 4,80 до 4,92.
Очекујем наставак  сарадње између ПУ Јагодина и школа у ШУ Јагодина на реализацији пројекта у 2. полугодишту .
Ми, у Јагодини, настављамо са неговањем успешне сарадње јер смо ми једна велика  породица чији је задатак безбедност ученика у стварном и виртуелном окружењу.