,,Безбедност деце у саобраћају" Рибаре

Датум: 04. Mart 2024 13:44 Категорија: Новости

Дана, 26.02.2024. године, у Рибару, одржано је предавање МУП-а на тему: ,,Безбедност деце у саобраћају" , за ђаке 3. и 4. разреда у оквиру пројекта ,,Заједно и безбедно кроз детињство".

ЗИМСКИ СУСРЕТИ УЧИТЕЉА

Датум: 03. Mart 2024 17:09 Категорија: Новости

У ОШ "Љубиша Урошевић" у Рибару су 02.03. 2024.год. одржани 38. Зимски сусрети учитеља у организацији Друштва учитеља Јагодина и Савеза учитеља Републике Србије. Пре почетка обука полазници су имали прилику да разгледају штандове са уџбеницима издавачких кућа, као и промоцију Природњачког музеја из Свилајнца. Присутне госте поздравила је директорка ОШ "Љибиша Урошевић" Гордана Златановић која је заједно са члановима овог колектива оправдала очекивања доброг домаћина и показала да је ова школа увек спремна да дочека своје колеге из других школа и омогући им овакав вид стручног усавршавања. Четири добро осмишљена семинара су имала за циљ јачање професионалних компетенција наставника и протекла су у сјајној атмосфери.Трудићемо се да до следећег дружења и размене искустава испратимо све промене, научимо нешто ново и негујемо учитељску професију која опстаје и одолева свим изазовима због бескрајне љубави оних који се њоме баве.

,,Заједно и безбедно кроз детињство" на КПУ у Земуну

Датум: 17. Februar 2024 08:15 Категорија: Новости

Дана, 12.02.2024. године на КПУ у Земуну, одржан је састанак МУП-а Србије, МП и партнера, у оквиру пројекта ,,Заједно и безбедно кроз детињство".
Делегацију из Јагодине чинили су полицијски службеници ПУ Јагодина  Ј.Ј. и Б.М, ученице 7. разреда ОШ,, Горан Остојић" и директорка ОШ,, Љубиша Урошевић" Рибаре Г.З. испред ШУ Јагодина.
Тема састанка је била резултат  пројекта ,,Заједно и безбедно кроз детињство" у првом полугодишту, у школској 2023/24. години.
Стручност и срдачност полицијских службеника - водитеља, прави одабир тема,  добро осмишљен садржај интерактивних радионица намењених ученицима, родитељима и наставницима и  логистика школе морали су  довести до успешности реализације пројекта оцењеног од 4,80 до 4,92.
Очекујем наставак  сарадње између ПУ Јагодина и школа у ШУ Јагодина на реализацији пројекта у 2. полугодишту .
Ми, у Јагодини, настављамо са неговањем успешне сарадње јер смо ми једна велика  породица чији је задатак безбедност ученика у стварном и виртуелном окружењу.

Школска слава Свети Сава Ново Ланиште 2024

Датум: 29. Januar 2024 17:26 Категорија: Новости

Ученици издвојеног одељења у Новом Ланишту су са својом учитељицом Биљаном Милић и вероучитељем Николом Љубисављевићем припремили приредбу и обележили школску славу Светог Саву.
Резању колача и приредби, поред родитеља, присуствовале су директорка школе Гордана Златановић, наставница енглеског језика Сања Јарамаз и учитељица Андријана Васић.

Школска слава Свети Сава Ракитово 2024

Датум: 29. Januar 2024 17:19 Категорија: Новости

Школска слава Свети Сава обележена је у издвојеном одељењу у Ракитову резањем славског колача и  приредбом коју су спремили ученици од првог до осмог разреда.
Срећна школска слава Свети Сава.

Литургија Кончарево 27.јануар 2024

Датум: 29. Januar 2024 17:09 Категорија: Новости

Ученици од првог до осмог разреда су са својим одељењским старешинама 27. јанура присуствовали литургији одржаној у Храму Светог Јована Крститеља у Кончареву.

Светосавска приредба у Кончареву 2024

Датум: 29. Januar 2024 17:05 Категорија: Новости

Поводом великог празника за српски народ и српске школе ученици у Кончареву су приредили приредбу у част Светог Саве. Традиционално сваког 27. јануара чувамо сећање на првог српског архиепископа и просветитеља.

Школска слава Свети Сава Кочино Село 2024

Датум: 29. Januar 2024 16:58 Категорија: Новости

Школска слава Свети Сава Старо Ланиште 2024

Датум: 29. Januar 2024 16:48 Категорија: Новости

Свети Сава обележен је у издвојеном одељењу у Старом Ланишту, сечом колача, пригодном приредбом као и слаткишима за ученике које је припремио свештеник.Нека нас Сава чува и води путем доброте, мудрости и љубави! Срећна школска слава Свети Сава!

"Деда Мраз и ванземаљци", Рибаре 2023

Датум: 31. Decembar 2023 16:47 Категорија: Новости

У четвртак 28. 12. у Дому културе у Рибару одиграна је позоришна представа "Деда Мраз и ванземаљци", у извођењу Јагодинског народног позоришта. Ученици од 1. до 4. разреда су уживали у живописном извођењу веселих глумаца.