Градско такмичење рецитатора''Песниче народа мог 2023.''

Датум: 20. April 2023 21:36 Категорија: Новости

Ученици 1-1 Лазар Медојевић и Илија Павличевић и ученица 2-1 Даница Илић су учествовали у Градском такмичењу у рецитовању ‘‘ Песниче народа мог 2023.‘‘ за узраст од 1. до 4. разреда. Организатори такмичења су Културни центар Јагодина и Савез аматера Србије под покровитељством Града Јагодине. Ученици су били одлично припремљени, одабир песама је био занимљив а жири је похвалио све ученике и њихове учитеље.

Фарбање ускршњих јаја

Датум: 20. April 2023 21:19 Категорија: Новости

На празник Васкрсења Епископ шумадијски Господин Јован посетио је Јагодину и служио пасхално вечерње у цркви Светих апостола Петра и Павла. Малишани из свих градских и сеоских школа изложили су испред цркве украшена васкршња јаја. Владика Јован је бирао најлепше украшена јаја и наша ученица Елена Арсић, 2-1 је заузела треће место. Као награду за труд и маштовитост владика јој је поклонио леп дрвени крстић.

Обавештење за родитеље будућих првака

Датум: 20. April 2023 09:11 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ/СТАРАТЕЉЕ

УПИС УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД ШК.2023/24.г. У ОШ „ЉУБИША
УРОШЕВИЋ“ У РИБАРУ, ВРШИЋЕ СЕ У ПЕРИОДУ 03.04.-31.05.2023.г.
ПОСТОЈИ МОГУЋНОСТ ДА ЕЛЕКТРОНСКИ ЗАКАЖЕТЕ ТЕРМИН
ТЕСТИРАЊА. УКОЛИКО РОДИТЕЉ НЕ ЖЕЛИ ДА ЗАКАЖЕ ТЕРМИН
ЕЛЕКТРОНСКИМ ПУТЕМ, ОВЛАШЋЕНО ЛИЦЕ ШКОЛЕ ЋЕ У ИМЕ
РОДИТЕЉА ДА ЗАКАЖЕ ТЕРМИН У АПЛИКАЦИЈИ.
ЗА СВА ПИТАЊА И НЕДОУМИЦЕ МОЖЕТЕ СЕ ОБРАТИТИ ПЕДАГОГУ
ШКОЛЕ, КОНТАКТ ТЕЛЕФОН 069/ 10 05 606.
РОДИТЕЉИ ПРИЛИКОМ УПИСА ДЕТЕТА У ШКОЛУ НЕ ДОНОСЕ
НИЈЕДАН ДОКУМЕНТ У ПАПИРНОМ ОБЛИКУ. ШКОЛА ПО
СЛУЖБЕНОЈ ДУЖНОСТИ, ЕЛЕКТРОНСКИМ ПУТЕМ, ПРИБАВЉА
ПОДАТКЕ. ИЗУЗЕТНО, АКО ЈЕ ЛЕКАРСКИ ПРЕГЛЕД ДЕТЕТА
ОБАВЉЕН КОД ПРИВАТНОГ ЛЕКАРА ИЛИ У ВОЈНОЈ ЗДРАВСТВЕНОЈ
УСТАНОВИ, БИЋЕ ПОТРЕБНО ДА ГА РОДИТЕЉ ДОНЕСЕ У ШКОЛУ.

Такмичење у фарбању јаја 2023- удружење ратних ветерана

Датум: 14. April 2023 08:42 Категорија: Новости

У периоду ишчекивања најрадоснијег хришћанског празника, Васкрсења Христовог, Удружење
ратних ветерана,
Скупштина општине Јагодина и посластичарница ,,Слатки осмех" организовали
су традиционално фарбање јаја у просторијама парохијског дома Старе цркве у Јагодини.
Малишани су украшавали своја васкршња јаја и међусобно се дружили. Ученица наше школе
Жељана Васић из Кочиног села, узела је прво место за најлепше Васкршње јаје и као поклон
добила је два пехара, диплому и торту са мотивима бајке Пинокио. Након проглашења победника
сви учесници су се послужили слаткишима и фотографисали су се у порти цркве.

Васкршњи час на Педагошком факултету

Датум: 12. April 2023 19:24 Категорија: Новости

Дана 6. априла 2023. ученици четвртог разреда наше школе присуствовали су Васкршњем
часу на Педагошком факултету. Часу су присуствовали сва деца градских и сеоских школа, упознали се са радом самог факултета и учествовали у разним радионицама. Вероучитељи
су одржали уводни део тако што су ђацима испричали о најосновнијим стварима о Васкрсу
а док су у продужетку млади студенти, будући учитељи одржали остатак часа. После лепог
дружења ђаци наше школе су обишли Стару Цркву у Јагодини.

Хуманитарни базар 8.4.2023.

Датум: 10. April 2023 10:48 Категорија: Новости

На хуманитарном базару за Немању одржаном на Лазареву суботу - Врбицу 08.04. у цркви
Св. Петра и Павла у Јагодини, допринос су дали и ученици 8.разреда издвојеног одељења
наше школе у Кончареву  излагајући радове ручно израђене на часовима предузетништва.

Ускршњи вашар у Новом Ланишту

Датум: 09. April 2023 08:56 Категорија: Новости

Поводом предстојећег празника Ускрса ученици издвојеног одељења ОШ "Љубиша Урошевић"
у Новом Ланишту са учитељицом Биљаном Милић су 7.4.2023. организовали Ускршњи вашар.

Пуно лепих дечијих радова било је изложено у ходнику школе.

Ученици су своје радове продавали родитељима и мештанима села.

Задовољство је било обострано.

Ускршњи вашар у Рибару

Датум: 07. April 2023 21:45 Категорија: Новости

Ускршњи вашар у Рибару

У СУСРЕТ ВАСКРСУ

Датум: 07. April 2023 20:02 Категорија: Новости

Школа је данас била полигон боја, осмеха и сусрета. У организацији учитеља и наставника у издвојеном одељењу у Кончареву одржана је васкршња продајна изложба која је ујединила позитивну енергију млађих и старијих ученика, родитеља и наставника. Сви заједно су уживали!

Тематски дан Кончарево 2023

Датум: 07. April 2023 09:24 Категорија: Новости

Ученици старијих разреда у Кончареву су заједно са својим наставницима реализовали тематски
дан под називом ,,Христос воскресе радост донесе". У реализацији ове активности учествовали су:
наставница технике и технологије Ивана Пантић, наставница енглеског језика Светлана Милути-
новић, наставница српског језика Ивана Сентић, наставник информатике и рачунарства Ивица
Ћирић и наставник физичког васпитања Дејан Јевремовић.

Христос воскресе!