Достигнућа

Такмичење у фарбању јаја у Старој Цркви у Јагодини

Датум: 09. Maj 2024 09:37 Категорија: Достигнућа

Такмичење у фарбању јаја у Старој Цркви у Јагодини

На Велики Четвртак, 2. маја 2024. године у парохијском дому Старе Цркве у Јагодини одржано је такмичење у фарбању јаја. Такмичење већ дуги низ година организује Удружење ратних ветерана у Јагодини, посластичарница ,,Слатки грех" и свештенство Старе Цркве. Ученици нижих разреда учествовали су у овој дивној манифестацији. Нашу школу представљали су ученици из Кочиног Села: Тара Грујић ( 3. разред ), Лана Пауновић ( 3. разред ), Матеја Тодосијевић ( 3. разред ) и Вања Грујић ( 1. разред ).

И ове године наши ученици су обасјали образ наше школе, па су тако Матеја Тодосијевић и Тара Грујић узели заједничко треће место. Као награду добили су заједнички пехар, диплому и уникатни књижни бележник ручне израде. Након такмичења сви учесници су се фотографисали у порти цркве и уживали у лепом и сунчаном дану.

Ускршњи базар Кочино Село, 2024. године

Датум: 09. Maj 2024 09:27 Категорија: Достигнућа

Ускршњи базар у ОШ "Љубиша Урошевић" у Кочином Селу су организовали ученици и предшколци, учитељице Јасмина Поповић и Биљана Милошевић, васпитачица Светлана Грујић, вероучитељ Никола Ралевић а помагале студенкиње Кристина Денић и Наталија Радић. Манифестација је отворена хорским певањем песме "Људи ликујте". У току манифестације прикупљен је добровољни прилог за лечење ученице 5. разреда из Ракитова.

Врбица за Вука, 2024

Датум: 08. Maj 2024 17:52 Категорија: Достигнућа

Ученици 3. и 4. разреда наше школе у Рибару, дали су свој допринос учешћем на хуманитарном базару ,,Врбица за Вука" ,одржаном 27. 4. 2024. године , у дворишту цркве Светих апостола Петра и Павла.

Општинско такмичење

Датум: 02. Mart 2024 18:32 Категорија: Достигнућа

Ученица Дуња Марковић 3/4 из Кончарева на Општинском такмичењу из математике, освојила је похвалу и пласман на Окружно такмичење. Које биће одржано 16.3.2024. учитељица Оливера Радивојевић.

Школска слава "Свети Сава" Рибаре 2024.

Датум: 05. Februar 2024 10:14 Категорија: Достигнућа

Тематски дан "Свети Сава" Кончарево 2024.

Датум: 29. Januar 2024 10:18 Категорија: Достигнућа

Ученици млађих разреда у Кончареву реализовали су тематски Дан Свети Сава.

Тематски дан ,,Свети Сава“ – Ново Ланиште 2024.

Датум: 29. Januar 2024 10:09 Категорија: Достигнућа

Ученици од 2. до 4. разреда су са својом учитељицом Биљаном Милић и наставницом енглеског језика Сањом Јарамаз реализовали тематски дан посвећен Светом Сави. Били су веома активни и креативни. Одржан је и час Обогаћеног једносменског рада – Креативне драмске радионице. Наставница Ана Тасић се осврнула на важност добрих дела, као и на то од коликог је значаја доброта човека према другом човеку, као и подсећање на основне животне вредности које је носио Свети Сава.

Тематски дан ,,Свети Сава" Старо Ланиште 2024

Датум: 29. Januar 2024 09:59 Категорија: Достигнућа

Тематски дан - Свети Сава Кочино Село 2024

Датум: 29. Januar 2024 09:47 Категорија: Достигнућа

Учитељице, Јасмина Поповић и Биљана Милошевић, су са својим ученицима у духу православља кроз вршњачко учење упознали дело и значај Светог Саве за српски народ.

Тематски дан "Свети Сава" Обогаћени једносменски рад Старо Ланиште 2024

Датум: 29. Januar 2024 09:38 Категорија: Достигнућа

У оквиру обогаћеног једносменског рада, ученици у Старом и Новом Ланишту су се упознали са животом и делом Светог Саве, решавали радне листиће са занимљивим задацима а потом су заједнички направили пано.