Посета цркви Свете Тројице

Датум: 25. Maj 2023 20:32 Категорија: Новости

Интеграција Верске наставе и Грађанског васпитања кроз амбијенталну наставу у циљу припреме за екскурзију. Ученици 1/1 у посети цркве Свете Тројице у Рибару са вероучитељем Николом Ралевић и учитељицом.

Посета Културном центру Јагодина 2023

Датум: 25. Maj 2023 10:40 Категорија: Достигнућа

Ученици првог, другог и трећег разреда из Ракитова посетили су Културни центар у Јагодини са својим учитељицама и одгледали анимирани дечји филм "Мармадјук". Филм уз мноштво комичних сцена носи и лепу поруку - Није важно само побеђивати, већ остати веран себи и онима које волиш. Деца су била пуна лепих утисака и изразила су жељу да чешће посећују биоскоп са својим другарима. Током посете граду обишли смо и железничку станицу, градски парк, Музеј наивне и маргиналне уметности, цркву Светих апостола Петра и Павла, фонтану у центру града, споменик палим борцима на Скверу, а на крају смо се мало и освежили у чувеној посластичарници Пеливан.

Час Ваннаставних активности у одељењу 1/6, 3/6 и 4/6 у Старом Ланишту - "Неговање визуелног идентитета простора кроз песму и ликовно изражавање"

Датум: 22. Maj 2023 12:46 Категорија: Новости

Инспирација за тему месец мaj "У гостима" Десанка Максимовић.

Тематски дан ,, Пут до блага"

Датум: 22. Maj 2023 09:29 Категорија: Достигнућа

,, Пут до блага"
Ученици OШ ,, Љубиша Урошевић " Рибаре, издвојеног одељење I/4 у Кончареву, реализовали су тематски дан са наставницом енглеског језика Иваном Манић и учитељицом Славицом Митић.
Ученици подељени у групе на креативан и маштовит начин су саставили мапе праћене задацима како би друга екипа стигла до ,,блага". На обострано задовољство свих учесника тематског дана ученици су успешно стигли до слатког блага.

Међународни дан породице - Кончарево 2023

Датум: 22. Maj 2023 09:23 Категорија: Достигнућа

Светски дан породице представља дан када се посебна пажња посвећује значају ове јединице друштва као једне од најважнијих творевина цивилизације. Међународни дан породице обележен у одељењу 1/4 у Кончареву.

С природом на ти

Датум: 18. Maj 2023 23:07 Категорија: Новости

Ученици млађих разреда у Рибару били су део пројекта Савеза учитеља Републике Србије '' С природом на ти''. Учили су у природи о природи са посебним акцентом на очување здраве животне средине. Ученици су уживали у елементарним играма са трчањем и осталим облицима кретања.

Међународни дан породице - Кочино Село 2023

Датум: 18. Maj 2023 10:32 Категорија: Достигнућа

Ученици од 1. до 4. разреда издвојеног одељења ОШ"Љубиша Урошевић" у Кочином Селу су обележили Међународни дан породице 15.5.2023. постављањем паноа са радовима везаним за породицу у хол школе.

Међународни дан Породице - Ново Ланиште 2023

Датум: 18. Maj 2023 10:30 Категорија: Достигнућа

Међународни дан породице 15.мај
Ученици 1/7 - 4/7 у Новом Ланишту су разним активностима обележили Међународни дан породице.
Своје радове су изложили у ходнику школе.

Међународни дан породице

Датум: 18. Maj 2023 10:26 Категорија: Новости

Ученици 1/6, 3/6 и 4/6 у Старом Ланишту низом активности на Часу одељењског старешине обележили су Међународни дан породице.

Међународни дан породице 15.мај

Датум: 15. Maj 2023 22:30 Категорија: Новости

Међународни дан породице
Међународни дан породице се обележава 15. маја.
Породица је темељ сваког друштва. Прве  личне, моралне и друштвене  вредности  родитељи преносе својој деци, а њих су истим тим вредностима  учили  баке и деке, браћа, сестре, ујаци и друга родбина.
Ученици млађих разреда школе у Рибару су обележили овај дан разним активностима. Продукти њиховог рада су истакнути у холу школе.