Угледни час из српског језика и књижевности

Датум: 09. Maj 2023 15:07 Категорија: Достигнућа

У одељењу 6/4 у Кончареву одржан је угледни час из српског језика и књижевности на тему ,,Епске народне песме о Марку Краљевићу". Ученици су на часу систематизовали градиво о нашем најзанимљивијем епском јунаку.

Царство у другарству

Датум: 09. Maj 2023 11:38 Категорија: Новости

Дана 5.5.2023. године наши ученици одељења 1/6, 3/6 и 4/6 у Старом Ланишту у оквиру Ваннаставних активности реализовали су радионицу на тему Царство у другарству.

Првомајски празници 2023.

Датум: 29. April 2023 10:29 Категорија: Новости

У понедељак и уторак, 1. и 2. маја, због државног празника неће бити наставе. Први наставни дан је 3. мај, по устаљеном распореду - пре подне ученици старијих, а поподне млађих разреда.
Свим ученицима, родитељима и запосленима срећни првомајски празници!

Дан планете Земље Кончарево 2023

Датум: 29. April 2023 10:25 Категорија: Достигнућа

Међународни Дан планете Земље обележен је у Кончареву у свим одељењима, на часовима географије и грађанског васпитања, као и на чос-у од 5. до 8. разреда. Циљ часова је био да ученици схвате колико је наша планета угрожена и да су они ти који могу утицати на њено очување.

Професионална орјентација 2023

Датум: 26. April 2023 10:21 Категорија: Новости

Ученици 8.разреда наше школе имали су прилику да у оквиру Професионалне орјентације ученика добију важне информације о смеровима и образовним профилима Пољопривредно ветеринарских  школа из Свилајнца и Рековца, Школи унутрашњих послова  „ Јаков Ненадовић“ у Сремској Каменици, Медицинској школи  „Милутин Миланковић“, као и да се ближе упознају са занимањима ветеринар и ватрогасац.

Дан планете Земље Рибаре 2023

Датум: 26. April 2023 09:59 Категорија: Достигнућа

Поводом предстојећег Међународног дана планете Земље, који се обележава
22. априла, ученици одељења 6/1 и 7/1 у Рибару су са својим предметним
наставницима географије и хемије учествовали у обележавању овог датума.

Дан планете Земље Ракитово 2023

Датум: 26. April 2023 09:53 Категорија: Достигнућа

Поводом Дана планете Земље ученици из Ракитова су имали активности са својим предметним наставницима:
Јеленом Вујчић - биологија
Иваном Пантић - техника и технологија
Сашом Петровићем - Историја

Дан планете Зеље Старо Ланиште 2023

Датум: 26. April 2023 09:46 Категорија: Достигнућа

Поводом предстојећег међународног дана планете Земље који се обележава 22 априла,
ученици издвојеног одељења у Старом Ланишту су са својим предметним наставницима
биологије и географије, учествовали у обележавању истог.

Општинско такмичење ,,Шта знаш о саобраћају

Датум: 24. April 2023 08:52 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење ,,Шта знаш о саобраћају"  одржано  је у суботу,22.4.2023.год.у ОШ,,Рада Миљковић".
На такмичењу су учествовали и ученици наше школе:
Нина Миљковић 5/2,Ленка Станић 5/2,Јован Филић 5/3,Виктор Јовановић 5/3,
Страхиња Марковић 6/3 и Михајло Ђокић 6/3.
Такмичење је организовано из два дела,први део је био тест познавања саобраћајних правила и
прописа,а други део је био полигон спретности,што је посебно обрадовало све учеснике овог
такмичења.

Градско такмичење рецитатора''Песниче народа мог 2023.''

Датум: 20. April 2023 21:36 Категорија: Новости

Ученици 1-1 Лазар Медојевић и Илија Павличевић и ученица 2-1 Даница Илић су учествовали у Градском такмичењу у рецитовању ‘‘ Песниче народа мог 2023.‘‘ за узраст од 1. до 4. разреда. Организатори такмичења су Културни центар Јагодина и Савез аматера Србије под покровитељством Града Јагодине. Ученици су били одлично припремљени, одабир песама је био занимљив а жири је похвалио све ученике и њихове учитеље.