Школска слава Свети Сава

Датум: 28. Januar 2020 09:09 Категорија: Новости

Школска слава Свети Сава је обележена у матичној школи у Рибару уз пригодан програм који су припремили ученици трећег, четвртог и старијих разреда са својим учитељима и вероучитељима.
Ученици другог и четвртог разреда су присуствовали Светој литургији у цркви у Рибару. Након Свете литургије су рецитовали, а неки су се и причестили.

Приредба поводом школске славе је почела молитвом и ломљењем славског колача.

Међународни образовни пројекат Спектар

Датум: 14. Januar 2020 00:15 Категорија: Достигнућа

Ученици 3/1 су  учествовали ове школске године на часовима у активностима које су везане  за међународни образовни пројекат Спектар ( Spectrum). Међународни пројекат Спектар се заснива на унији различитости, прихватању и интеркултуралности. То је симбиоза функционалних знања, вештина и вредности које се темеље на позитивним ставовима према образовању.

Овај пројекат

наставници су важни, промовише значај наставничке професије и ученичка постигнућа.

Међународни образовни пројекат Спектар

Датум: 12. Januar 2020 21:38 Категорија: Достигнућа

Ученици 2/2 су  учествовали ове школске године на часовима у активностима које су везане   за међународни образовни пројекат Спектар ( Spectrum). Овај пројекат промовише значај наставничке професије и активности којима ученичка постигнућа постају функционална, темеље се на вештинама, знањима вредностима и ставовима.

Пројекат „Божић” у Ракитову

Датум: 12. Januar 2020 20:16 Категорија: Новости

“Христост се роди!” Наш велики празник окупио је ученике VI3 одељења и наставнике верске наставе, српског језика, историје, биологије и немачког језика око заједничког пројекта.

Тематски дан: Стиже Нова година, 2/2

Датум: 12. Januar 2020 19:33 Категорија: Новости

Тематским даном Стиже Нова година, одржаног 27.12.2019, је започело празнично расположење у одељењу 2/2. Ученици су припремили матерјале за израду честитки и поклоне за Тајног Деда Мраза.

Тематски дан - Иде Нова година у белом капуту

Датум: 05. Januar 2020 22:27 Категорија: Новости

Тематски дан - Иде Нова година у белом капуту је одржан 27.12.2019.године у Рибару у сарадњи учитељица Соње Павловић и Сузане Маленовић у одељењима 3/1 и 3/2
.

Одељење 2/6 из Старог Ланишта и учитељица Биљана Јевтић у новом пројекту - "Competences for Democratic Culture"

Датум: 27. Decembar 2019 10:38 Категорија: Новости

Ученици одељења 2/6 наше школе у Старом Ланишту и учитељица Биљана Јевтић, представили су нам део свог рада и међународног пројекта "Competences for Democratic Culture"

Ликовна радионица - ученици 3/5 и 4/5 из Кочиног Села

Датум: 17. Decembar 2019 21:49 Категорија: Новости

Ученици 3/5 и 4/5 разреда из Кочиног Села показују своју креативност и маштовитост у ликовној радионици.Уживајући, дружећи се, настали су прелепи радови, које желимо да виде и наши другари из осталих школа.

Tематски дан: Заштитимо животиње

Датум: 07. Decembar 2019 21:53 Категорија: Новости

Тематски дан: Заштитимо животиње је одржан 4.12.2019. године  у сарадњи Сање Јарамаз, наставника Енглеског језика, и  Биљане Милошевић,наставника разредне наставе, у  одељењу 2/2.
У току часова је остварена међупредметна повезаност предмета:Свет око нас, Српски језик, Енглески језик, Ликовна култура, Математиком, Физичко и здравствено васпитање, Музичка култура и Пројектна настава.
Ученици су вежбали овладавање различитим компетенцијама: одговоран однос према околини, комуникативна, за сарадњу, естетска, дигитална, решавање проблема, компетенција за учење.

Датум: 04. Decembar 2019 19:45 Категорија: Новости

30.11.2019. у Рибару, одржан је семинар под називом "Интегрисана амбијентална настава". Наша школа је била домаћин, а учествовало је још пет основних школа из округа.