Тематски дан ученика трећег разреда-Стиже Нова година у белом капуту

Датум: 29. Decembar 2018 16:00 Категорија: Новости

У петак, 28. децембра 2018. године у одељењу III/1 и III/2 из Рибара, одржан је тематски дан: ''Стиже Нова година у белом капуту''. Ученици су уживали у дружењу, испуњавању задатака и песми. Срећни празници!!

Презентација е-уџбеника

Датум: 21. Decembar 2018 12:06 Категорија: Новости

Угледни час за наставнике разредне наставе из ОШ,, Љубиша Урошевић'' Рибаре и ОШ ,, Вук Караџић'' Глоговац је одржан 14.12.2018. године у ОШ ,, Љубиша Урошевић'', а 20.12.2018. и за наставнике разредне наставе ОШ ,,Јоца Милосавлјевић''.

Учесници пројекта ,, 2000 дигиталних учионица'' , Биљана Јевтић и Биљана Милошевић, показали су како се одвија час уз примену дигиталних издања уџбеника.

Ранг листа конкурса

Датум: 06. Decembar 2018 21:26 Категорија: Новости

На овогодишњем ликовном конкурсу малог формата ,,Мини рестарт" узело је учешће 3733 рада из Србије, Македоније, Б и Х, Хрватске, Црне Горе, Мађарске, Бугарске, Украјине, Литваније и Хондураса.
Услове конкурса је испунило 3042 рада, 2408 домаћих и 404 иностраних радова.
Стручни жири историчар уметности др Ана Милошевић, дипломирана сликарка Вера Станишић Рончевић и историчарка уметности Слађана Казановић прегледао је све пристигле радове и направио ранг листу радова излагача.

УГЛЕДНИ ЧАС ИЗ ФИЗИКЕ У РИБАРУ

Датум: 04. Decembar 2018 23:41 Категорија: Достигнућа

Дана 23.11.2018. године у Рибару у одељењу 72 одржан је угледни час из физике на
тему "Одређивање сталног убрзања при кретању куглице низ жлеб". Час је одржао
предметни наствник Душан Николић, професор физике. Ученици су пре почетка
рада погледали наставни филм како се то ради у правој лабораторији и са савременим
училима а онда се приступило раду по групама. Атмосфера је била радна а час је ученицима
био занимљив јер су практично видели равномерно убрзано праволинијско кретање.
Део атмосфере можете погледати на приложеним фотографијама.

Резултати конкурса ,, Дигитални час''

Датум: 04. Decembar 2018 20:41 Категорија: Достигнућа

Министарство трговине, туризма и телекомуникација Србије је расписало конкурс за наставнике основних школа ,,Дигитални час'' у  школској 2018/19. години.
Радови наставника наше школе се објављују у Зборнику радова ,, Дигитални час'' за школску 2018/19. годину.

Радови који су испунили услове конкурса биће објављени у електронском Зборнику радова на адреси http://zbornikradova.mtt.gov.rs/

Угледни час у одељењу IV/3

Датум: 29. Novembar 2018 20:50 Категорија: Новости

Дана 27.11. 2018. године  у одељењу IV/3 у Ракитову одржан је угледни час из Физичког васпитања са наставном јединицом "Полигон препрека са различитим облицима кретања".

Saradnja škole i porodice

Датум: 27. Novembar 2018 12:54 Категорија: Новости

Основна школа „Љубиша Урошевић“ има дугогодишњу и добру сарадњу са породицама наших ђака. Жеља нам је да то одржимо али и унапредимо у складу са нашим ресурсима. Како би то учинили, потребно нам је да чујемо мишљење родитеља односно законских заступника наших ученика.

Онлајн обука

Датум: 27. Novembar 2018 10:55 Категорија: Новости

У оквиру пројекта "Унапређивање квалитета образовања и васпитања кроз успостављања Наставничког образовног портала", планирано је организовање онлајн обуке за наставнике основних школа.

Угледни час математике

Датум: 15. Novembar 2018 14:32 Категорија: Новости

Дана 13.11.2018. године одржан је угледни час математике у Старом Ланишту, у одељењу 85, на тему "Површина призме.Мрежа призме".

То су били наши преци

Датум: 13. Novembar 2018 13:45 Категорија: Новости

Дан примирја -  11. новембар

Међународни дан примирја у Првом светском рату обележава се у свету државним манифестацијама које се одржавају 11. новембра у 11 сати у знак сећања на 1918. годину, кад је 11. новембра у 11 сати на снагу ступило примирје. Разлог за узимање овог датума је у томе што је 9. новембра избила револуција у Немачкој, а сам цар Вилхем ИИ је побегао у Холандију како би спасао главу, а Немачка бива проглашена за републику. То је био сигнал да Немачка војска може капитулирати сваког дана. Што ће се управо и десити 11. новембра 1918. године у Компјењу, месту близу Париза у возу и личном вагону француског маршала Фердинанда Фоша, чиме ће се окончати Први светски рат.

Из тог разлога, сам датум 11. новембар у свету ће се узети као дан у којем ће се обележавати Дан примирја у Првом светском рату.