УГЛЕДНИ ЧАС ИЗ ФИЗИКЕ У СТАРОМ ЛАНИШТУ

Датум: 12. Novembar 2018 22:52 Категорија: Достигнућа

Дана 08.11.2018. године у Старом Ланишту у одељењу 85 одржан је угледни час из физике
"Одређивање положаја ликова код сочива" који је одржао предметни наставник Душан Николић
професор физике. По обновљеном градиву у уводном делу часа ученици су подељени у групе
те су прешли на израду задатака. Делић атмосфере која је била радна приказују следеће слике

Ученици су показали да су уз помоћ знања из геометрије лако савладали овај део геометријске оптике и овакав рад им је био занимљив.
Први пут је на овакав начин обрађена наставна јединица

Прваци округа ОШ,,Љубиша Урошевић

Датум: 09. Novembar 2018 15:06 Категорија: Новости

У уторак 6. новембра у Ћуприји је одржано овогодишње првенство Поморавског округа у атлетици.  Женска екипа ОШ,,Љубише Урошевић " је одбранила прошлогодишњу титулу победника и поново стекла право да учествује на Међурегионалном првенству на пролеће.

Најбоље у екипи су биле Катарина Денић, победница у скоку у вис, као и Марија Величковић која је победила у скоку у даљ. Штафета 4*100м, је такође заузела прво место а чиниле су је: Валентина Арсић, Марија Величковић, Кaтарина Денић, Анђела Младеновић.  Женску екипу су сачињавале још и Нађа Живковић-кугла, Анђела Младеновић-300м-, Анђела Младеновић-600м, и Валентина Арсић-100м,
Мушка екипа је заузела друго место, а посебно су се истакли победници у трци на 800м, Лука Стефановић и у бацању кугле Мaтеја Панић. Екипу су још сачињавали: Игор Арсић-скок у вис, Ђорђе Филић-100 м -штафета, Предраг Митић-300м, Михајло Ђурић-скок у даљ, Петар Драговић-штафета, Давид Урошевић-штафета. Стефан Васић-штафета. На такмичењу су учествовали и млађи пионири и пионирке победници Општинског такмичења. Небојша МАрковић је победник на 60 м спринт, Симон Ђурђевић као и Марина Васић  освојили су  друга места у скоку у вис, Таша РАдојковић је такође освојила друго место у трци на 300 м, док је  Анђела ВАсић  била трећа у бацању кугле.

Настава у природи - Голија 2018. године

Датум: 03. Novembar 2018 19:37 Категорија: Новости

Настава у природи изведена је на планини Голија од 25. 10. 2018. године до 01. 11. 2018. године. Ученици 2/4, 2/5 и 3/1 су са својим учитељима били смештени у хотелу ''Голија'' у месту Одвраћеница. Боравећи на Голији деца су уживала у лепотама нетакнуте природе, шетали стазом здравља, хипербаричном стазом где је концентрација кисеоника највећа, обишли велике мравињаке чији мрави својом киселином лече бронхијалну астму, врх ''Кулу'' која се налази на 1700 метара надморске висине, одакле се пружа поглед на Пештерску висораван и планине Црне Горе, обишли пашњаке и пастирске куће. Поред наставе и шетњи ученици су имали забавни програм који је рекреатор употпунио играма на спортским теренима и вечерњим журкама. Сви планирани образовно-васпитни задаци су испуњени.

Екскурзија ученика осмог разреда

Датум: 30. Oktobar 2018 08:19 Категорија: Новости

Ученици осмог разреда  провели су 26. и 27.10. 2018. године на екскурзији која се изводила на релацији Рибаре - Овчарбања  - Сирогојно - Златибор - Тара - Мокра Гора  -  Рибаре, у оквиру које су обишли манастир Благовештење, возили се чувеном Шарганском осмицом, посетили Дрвенград на Мећавнику. Ноћење је било организовано у хотелу Оморика на Тари, где су уживали  у различитим садржајима који овај хотел нуди. После доручка посетили су Кремну, Стопића пећину, затим и етно комплекс Старо село у Сирогојну. Након тога отишли су на Златибор и уживали у шетњи туристичким центром. Ова је екскурзија је била једно незаборавно и дивно искуство, како за ученике тако и за наставнике који су  су били веома задавољни на понашање, одговорност и зрелост ове генерације.

Светски дан хране

Датум: 18. Oktobar 2018 12:23 Категорија: Новости

Дана 17.10.2018. године обележен је Светски Дан хране у Старом Ланишту.

Угледни час немачког језика

Датум: 18. Oktobar 2018 12:12 Категорија: Новости

Дана 15.10.2018. године одржан је угледни час немачког језика за ученике одељења 6-5.

Дан здраве хране у Ракитову

Датум: 17. Oktobar 2018 13:52 Категорија: Новости

У холу наше школе у Ракитову 16.10.2018. ученици су са својим наставницима биологије, српског језика, математике,хемије физичког васпитања, немачког језика и информатике обележили Светски дан здраве хране.

Игре без граница - Рибаре

Датум: 04. Oktobar 2018 21:35 Категорија: Новости

У оквиру Дечје недеље одржане су, традиционално, и Игре без граница. Ученици су се такмичили на новом школском терену, а родитељи су са трибина подржали како своју децу тако и целокупну манифестацију.

Дрво генерације

Датум: 04. Oktobar 2018 10:14 Категорија: Новости

У склопу обележавањa ,,Дечје недеље" ученици првог разреда ОШ ,,Љубиша Урошевић" засадили су  ,,Дрво генерације".

Дечја недеља: МАСКЕНБАЛ у Рибару

Датум: 01. Oktobar 2018 21:18 Категорија: Новости

Дечја недеља од 1.до 7. октобра 2018. под слоганом:
МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЖИВИМЈ СРЕЋНО И ЗДРАВО - ЗА ОДРАСТАЊЕ БЕЗ НАСИЉА
отпочела је у нашој школи маскенбалом.

Победници наших одељења у Рибару: