Настава у природи - Голија 2018. године

Датум: 03. Novembar 2018 19:37 Категорија: Новости

Настава у природи изведена је на планини Голија од 25. 10. 2018. године до 01. 11. 2018. године. Ученици 2/4, 2/5 и 3/1 су са својим учитељима били смештени у хотелу ''Голија'' у месту Одвраћеница. Боравећи на Голији деца су уживала у лепотама нетакнуте природе, шетали стазом здравља, хипербаричном стазом где је концентрација кисеоника највећа, обишли велике мравињаке чији мрави својом киселином лече бронхијалну астму, врх ''Кулу'' која се налази на 1700 метара надморске висине, одакле се пружа поглед на Пештерску висораван и планине Црне Горе, обишли пашњаке и пастирске куће. Поред наставе и шетњи ученици су имали забавни програм који је рекреатор употпунио играма на спортским теренима и вечерњим журкама. Сви планирани образовно-васпитни задаци су испуњени.

Екскурзија ученика осмог разреда

Датум: 30. Oktobar 2018 08:19 Категорија: Новости

Ученици осмог разреда  провели су 26. и 27.10. 2018. године на екскурзији која се изводила на релацији Рибаре - Овчарбања  - Сирогојно - Златибор - Тара - Мокра Гора  -  Рибаре, у оквиру које су обишли манастир Благовештење, возили се чувеном Шарганском осмицом, посетили Дрвенград на Мећавнику. Ноћење је било организовано у хотелу Оморика на Тари, где су уживали  у различитим садржајима који овај хотел нуди. После доручка посетили су Кремну, Стопића пећину, затим и етно комплекс Старо село у Сирогојну. Након тога отишли су на Златибор и уживали у шетњи туристичким центром. Ова је екскурзија је била једно незаборавно и дивно искуство, како за ученике тако и за наставнике који су  су били веома задавољни на понашање, одговорност и зрелост ове генерације.

Светски дан хране

Датум: 18. Oktobar 2018 12:23 Категорија: Новости

Дана 17.10.2018. године обележен је Светски Дан хране у Старом Ланишту.

Угледни час немачког језика

Датум: 18. Oktobar 2018 12:12 Категорија: Новости

Дана 15.10.2018. године одржан је угледни час немачког језика за ученике одељења 6-5.

Дан здраве хране у Ракитову

Датум: 17. Oktobar 2018 13:52 Категорија: Новости

У холу наше школе у Ракитову 16.10.2018. ученици су са својим наставницима биологије, српског језика, математике,хемије физичког васпитања, немачког језика и информатике обележили Светски дан здраве хране.

Игре без граница - Рибаре

Датум: 04. Oktobar 2018 21:35 Категорија: Новости

У оквиру Дечје недеље одржане су, традиционално, и Игре без граница. Ученици су се такмичили на новом школском терену, а родитељи су са трибина подржали како своју децу тако и целокупну манифестацију.

Дрво генерације

Датум: 04. Oktobar 2018 10:14 Категорија: Новости

У склопу обележавањa ,,Дечје недеље" ученици првог разреда ОШ ,,Љубиша Урошевић" засадили су  ,,Дрво генерације".

Дечја недеља: МАСКЕНБАЛ у Рибару

Датум: 01. Oktobar 2018 21:18 Категорија: Новости

Дечја недеља од 1.до 7. октобра 2018. под слоганом:
МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЖИВИМЈ СРЕЋНО И ЗДРАВО - ЗА ОДРАСТАЊЕ БЕЗ НАСИЉА
отпочела је у нашој школи маскенбалом.

Победници наших одељења у Рибару:

Међународно првенство у атлетици

Датум: 30. Septembar 2018 15:40 Категорија: Новости

У петак 28.09.2018. године у организацији АК ,, ВОЖД " одржано је седмо Mеђународно првенство у атлетици на стадиону ФК у Јагодини. У конкуренцији вршњака из читаве земље, али и окружења, 11 ученика наше школе су имала веома запажене резултате.

Угледни час из физичког васпитања

Датум: 28. Septembar 2018 21:38 Категорија: Новости

Угледни час из физичког васпитања у Старом Ланишту