Окружно такмичење из математике

Датум: 13. April 2018 17:11 Категорија: Достигнућа

25. 03. 2018. године у школи "13. октобар" у Ћуприји одржано је Окружно такмичење из математике за ученике основних школа. Ученици школе "Љубиша Урошевић" учествовали су и постигли следеће резултате:
ученик Матија Митић IV/2 освојио је друго место са 78 поена;
ученик Лазар Вељковић IV/2 освојио је треће место са 60 поена и
ученица Емилија Станковић IV/3 освојила је треће место са 58 поена.

Угледни час - Кочино Село

Датум: 02. April 2018 15:32 Категорија: Новости

30. 03. 2018. године у Кочином Селу у одељењу 1/5 одржан је угледни час са темом "Украшавамо јаја".  Ученици су са својим родитељима користећи маштовитост и креативност украшавали јаја.  Жеља и родитеља и деце је да оваквих часова буде што више.

ДАН ШКОЛЕ

Датум: 02. April 2018 13:16 Категорија: Новости

Дана  26.3.2018. у 10:15 часова у Рибару положен је венац на спомен-бисту Љубише Урошевић. У Дому културе у Кончареву у 16:00 часова одржана је свечана академија поводом Дана школе. Академију је отворио директор школе Гордана Златановић свечаним говором, уз присуство награђених ученика поводом различитих нивоа такмичења.
Поводом Дана Школе ,,Љубише Урошевић" ученици од првог до осмог разреда из Кончарева одиграли су представу на тему ,,Одрастањем срцем боље видиш". Тема је била инспирисана чувеним алегоријским романом ,,Мали Принц" егзиперија, модерни ,,Мали принц" који походи планете, доживљавајући стадијуме одрастања, учења и сазревања, до спознаје свог сопственог идентитета.Човек сазревањем добија своју личност, упознаје себе, прве  љубави, надграђује своје знање, наилази на животне препреке, доживљава прва искуства и схвата да су доброта и стрпљење верне пратиље љубави. Очи су слепе. Треба тражити срцем, нема другог пута. Свако је ковач своје среће и успеха. Приредба је посећена и медијски пропраћена.

ВАСКРШЊИ ЧАС НА ПЕДАГОШКОМ ФАКУЛТЕТУ У ЈАГОДИНИ

Датум: 02. April 2018 08:34 Категорија: Новости

У петак, 30. марта 2018, Факултет педагошких наука угостио је наше  ученике и ученике осталих сеоских и градских школа, њихове вероучитеље на већ традиционалном Васкршњем часу.
Као и претходних година, активности са ученицима одржали су студенти завршних година студија под менторством својих професора и асистената.

Угледни час из физике

Датум: 01. April 2018 16:26 Категорија: Новости

Дана 30.марта 2018. године одержан је угледни час у одељењу 8/2 у Рибару

Превенција и заштита деце од употребе опојних дрога

Датум: 29. Mart 2018 23:36 Категорија: Новости

Дана 23.3.2018. припадник полиције Дејан Стефановић је у Ракитову ученицима шестог разреда одржао предавање на тему Превенција и заштита деце од употребе опојних дрога.

У сусрет Васкрсу

Датум: 25. Mart 2018 15:31 Категорија: Новости

У сусрет најрадоснијем хришћанском празнику Васкрсењу Господа Исуса Христа, у  оквиру часова веронауке ученици четвртог разреда наше школе у Ракитову, су у петак 23.03.2018 године уз помоћ вероучитеља Николе Љубисављевића и одељенског старешине учитељице Марине Димитријевић, завршили своје прве радове Квилинг техником и показали изузетну креативност и интересовање за рад овом техником.

Резултат слика за Uskršnja jaja kviling

Угледни час - лабораторијска вежба

Датум: 18. Mart 2018 12:40 Категорија: Новости

6, марта 2018. године у Старом Ланишту у 7/5 одељењу одржан је угледни час

Угледни час - лабораторијска вежба

Датум: 18. Mart 2018 12:28 Категорија: Новости

29.јануара 2018. године у Ракитову у 6/3 одељењу одржан угледни час и физике

Општинско такмичење из географије

Датум: 16. Mart 2018 22:00 Категорија: Новости

У нашој школи је 11.3.2018. године традиционално, као и сваке године одржано такмичење из географије. Учешће су узели ученици седмог и осмог разреда сеоских и градских школа. Три ученика седмог разреда наше школе заузели су треће место. Милица Пржић 7/1, Матеја Панић 7/1 и Стефан Младеновић 7/3.