ПРЕДАВАЊЕ НА ТЕМУ ПРЕВЕНЦИЈА И ЗАШТИТА ДЕЦЕ ОД ТРГОВИНЕ ЉУДИМА

Датум: 26. Septembar 2017 11:28 Категорија: Новости

25.9.2017. год. ученици 4. разреда присуствовали су првом у низу предавања из области - ПРЕВЕНЦИЈА И ЗАШТИТА ДЕЦЕ ОД ТРГОВИНЕ ЉУДИМА -
у матичној школи у Рибару.

ПРОМЕНА РАСПОРЕДА ЧАСОВА

Датум: 14. Septembar 2017 08:18 Категорија: Новости

Сродна слика Од 15.09.2017. године настава у старијим разредима наше школе изводиће се по новом распореду часова

Распоред можете погледати и на сајту школе, а налази се у секцији организација рада школе

СВИМ УЧЕНИЦИМА И ЗАПОСЛЕНИМА ЖЕЛИМО УСПЕШНУ НАСТАВНУ ГОДИНУ

СВИ У ШКОЛСКЕ КЛУПЕ

Датум: 01. Septembar 2017 06:06 Категорија: Новости

Сродна слика Почиње нова школска 2017/2018. година.

Прве недеље у преподневној смени наставу ће похађати сви млађи разреди, као и старији разреди у Старом Ланишту  (од 8:00 односно 8:15 часова) а у поподневној старији разреди матичне школе и осталих подручних одељења (од 13:00 ).

На сајту школе такође се налази и распоред часова по коме ће се одвијати настава од 1. септембра 2017. године.

СВИМ УЧЕНИЦИМА И ЗАПОСЛЕНИМА ЖЕЛИМО УСПЕШАН ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

ПРЕЛИМИНАРНИ РЕЗУЛТАТИ ЗАВРШНОГ ИСПИТА

Датум: 17. Jun 2017 20:01 Категорија: Новости

Сродна слика
Објављени су прелиминарни резултати завршног испита у основном образовању и васпитању за школску 2016/2017. годину и можете их погледати ОВДЕ

Подсећамо и на следеће:
  • Понедељак, 19. јун, решавање жалби у школским комисијама
  • Уторак, 20. јун, жалбе окружној комисији
  • Петак, 23. јун, од 8:00 часова, школа објављује коначне резултате завршног испита

Школа за родитеље

Датум: 27. April 2017 10:47 Категорија: Новости

Педагошко-психолошка служба је у оквиру програма сарадње са родитељима, заједно са учитељициом Биљаном Милошевић и родитељима ученика 3у претходна два месеца реализовала програм Школа за родитеље. Програм се састојао од едукативно-искуствених радионица чији је циљ био педагошко-психолошко образовање родитеље.

Реализоване су следеће тематске радионице, по редоследу одржавања:
Како да дете хвалим а да га не искварим;
Пружање подршке у планирању дневних активности;
Активно слушање;
Ја сам ОК, моје дете је ОК;
Конфликти/сукоби – фазе и исходи;
Како настаје сукоб са ближњима и како га избећи;
Модел ненасилног решавања конфликта/сукоба; Ја поруке – самопоуздано реаговање;
Како се носити са губитком и жаљењем.

Фотографије са радионица можете видети у ГАЛЕРИЈИ.

Радионица пустовања вуне за ученике и родитеље

Датум: 25. Mart 2017 22:46 Категорија: Новости

Пустовање или филцање вуне је традиционална етно техника прављења тканина много старија од ткања и плетења. Овом техником су се израђивали различити предмети од вуне. Осим одевних предмета правили су се шатори, прекривачи и простирке. Потиче из Азије, а од давнина је присутна и у Европи. Веровало се да предмети од пустоване вуне имају магичну моћ. Како је израда предмета пустовањем физички захтевна, права магија пустовања вуне се састојала у учешћу читаве породице па и заједнице и међусобном зближавању чланова.
У недељи у којој обележавамо Дан школе желели смо да део ове магије пренесемо нашим ученицима и родитељима/старатељима па смо им припремили изненађење и необичан поклон. У сарадњи са Удружењем грађана „Штит“ из Параћина, које се бави подршком осетљивим друштвеним групама и неговањем народне традиције реализовали смо радионицу обуке за ову стару и помало заборављењу вештину.

Професионална оријентација радионица "Представљање занимања фризер, педикир и маникир"

Датум: 13. Februar 2017 15:14 Категорија: Новости

У склопу програма Професионалне оријентације реализована је радионица "Представљање занимања фризер, педикир и маникир"  дана 29.12.2016 у нашем одељењу у Кончареву. Школски Тим за Професионалну оријентацију је на основу континуираног праћења професионалних интересовања наших ученик  изабрао да ученике боље упозна са особеностима занимања која се тичу неге лепоте.

Професионална оријентација, радионица "Здрава храна"

Датум: 21. Decembar 2016 15:03 Категорија: Новости

Професионална оријентација, радионица „Здрава храна“ У склопу програма Професионалне оријентације ученици седмих и осмих разреда ОШ „Љубиша Урошевић“ учествовали су у реализацији радионице „Здрава храна“.

СВЕТСКИ ДАН ХРАНЕ

Датум: 07. Novembar 2016 08:47 Категорија: Новости

Резултат слика за food Наставница хемије Маја Пауновић Новаковић је уз помоћ својих ученика и њихових родитеља, пригодним изложбама обележила светски дан хране.
Изложбе су одржане како у матичној школи тако и у свим издвојеним одељењима.

Како је то изгледало можете видети у галерији нашег сајта

ПОЧИЊЕ НОВА ШКОЛСКА ГОДИНА:::

Датум: 31. Avgust 2016 11:41 Категорија: Новости

У четвртак 01.09.2016. године почиње нова школска година.

На сајту школе такође се налази и распоред часова по коме ће се одвијати настава од 1. септембра школске 2016/2017. година.

СВИМ УЧЕНИЦИМА И ЗАПОСЛЕНИМА ЖЕЛИМО УСПЕШАН ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ