ОЈР - Креативне драмске радионице - Правилан изговор гласова, новембар 2022.

Овај час био је посвећен значају правилног изговора гласова. Ученици су упознати са важношћу правилног изговарања гласова. Посебно је скренута пажња на изговарање следећих гласова: ч, ћ, х, р, л, љ, џ, с, з, ц. Ученицима су подељени папирићи за брзалицама. Задатак је био да исте прочитају и понове. Затим су урађене вежбе Слово на слово, као и настављање речи на задње слово. Наредни задатак захтевао је имитацију укућана (родитеља, баке, деке, брата, сестре). Ученици су са задовољством имитирали укућане и успешно пренели ситуацију. Ученици су се највише отворили и изразили имитацијом родитеља износећи свакодневне проблеме око учења, решавања домаћих задатака и сређивања њиховог радног простора.