Школа за родитеље

Педагошко-психолошка служба је у оквиру програма сарадње са родитељима, заједно са учитељициом Биљаном Милошевић и родитељима ученика 32 у претходна два месеца реализовала програм Школа за родитеље. Програм се састојао од едукативно-искуствених радионица чији је циљ био педагошко-психолошко образовање родитеље. Реализоване су следеће тематске радионице, по редоследу одржавања: Како да дете хвалим а да га не искварим; Пружање подршке у планирању дневних активности; Активно слушање; Ја сам ОК, моје дете је ОК; Конфликти/сукоби – фазе и исходи; Како настаје сукоб са ближњима и како га избећи; Модел ненасилног решавања конфликта/сукоба; Ја поруке – самопоуздано реаговање; Како се носити са губитком и жаљењем.