Библиотека ОШ "Љубиша Урошевић" - Астероид Б612

Промоција школске библиотеке, 27. март 2017. године
Decija nedelja - SPORTSKI DAN

Дечија недеља 2017. у Рибару

Неке активности које су ученици нашешколе предузели поводом дечије недеље
Школа за родитеље

Педагошко-психолошка служба је у оквиру програма сарадње са родитељима, заједно са учитељициом Биљаном Милошевић и родитељима ученика 32 у претходна два месеца реализовала програм Школа за родитеље. Програм се састојао од едукативно-искуствених радионица чији је циљ био педагошко-психолошко образовање родитеље. Реализоване су следеће тематске радионице, по редоследу одржавања: Како да дете хвалим а да га не искварим; Пружање подршке у планирању дневних активности; Активно слушање; Ја сам ОК, моје дете је ОК; Конфликти/сукоби – фазе и исходи; Како настаје сукоб са ближњима и како га избећи; Модел ненасилног решавања конфликта/сукоба; Ја поруке – самопоуздано реаговање; Како се носити са губитком и жаљењем.
Пустовање вуне

Пустовање или филцање вуне је традиционална етно техника прављења тканина много старија од ткања и плетења. Овом техником су се израђивали различити предмети од вуне. Осим одевних правили су се шатори, прекривачи и простирке. Потиче из Азије, а од давнина је присутна и у Европи. Веровало се да предмети од пустоване вуне имају магичну моћ. Како је израда предмета пустовањем физички захтевна, права магија пустовања вуне се састојала у учешћу читаве породице па и заједнице и међусобном зближавању чланова. У недељи у којој обележавамо Дан школе желели смо да део ове магије пренесемо нашим ученицима и родитељима/старатељима па смо им припремили изненађење и необичан поклон. У сарадњи са Удружењем грађана „Штит“ из Параћина, које се бави подршком осетљивим друштвеним групама и неговањем народне традиције реализовали смо радионицу обуке за ову стару и помало заборављењу вештину.
Професионална оријентација радионица "Представљање занимања фризер, педикир и маникир"

У склопу програма Професионалне оријентације реализована је радионица "Представљање занимања фризер, педикир и маникир" 29.12. у нашем одељењу у Кончареву. Школски Тим за Професионалну оријентацију је на основу праћења професионалних интересовања наших ученик изабрао да ученике боље упозна са особеностима занимања која се тичу неге и лепоте. Како су радионице искуственог типа наишле на одобравање наших ученика и родитеља, одлучили смо се за да на овај начин представимо занимања фризер, педикир и маникир. Велику помоћ смо имали од правог професионалца Ђурђевић Сузане, која нам је показала како настају најмодерније фризуре. Наша бивша ученица Андрејић Кристина је осим својих вештина у раду педикира и маникира, са ученицима поделила искуства која се тичу школовања за ово занимање. Учествовали су ученици из свих наших одељења а радионица је превасходно намењена ученицима седмих и осмих разреда.
Професионална оријентација радионица "Здрава храна"

Професионална оријентација, радионица „Здрава храна“ У склопу програма Професионалне оријентације ученици седмих и осмих разреда ОШ „Љубиша Урошевић“ учествовали су у реализацији радионице „Здрава храна“. Главни циљ радионице је био представљање занимања угоститељске делатност. Жеља Тима за професионалну оријентацију је да наши ученици одлуку о даљем школовању, самим тим и којим ће се занимањем бавити, донесу сагледавши у целости специфичности одређене школе односно занимања. Сходно томе Тим је одлучио да радионица буде искуственог типа и да ученици, заједно са својим наставницима припремају здраву храну. Ученици су се кроз дружење и тимски рад упознали са неким аспектима рада у угоститељству и занимањима као што је кувар, конобар, пекар, посластичар и сл. Осим тога ученици су се упознали и са значајем правилне и здраве исхране за наше здравље. Укусне гастрономске производе су припремили тимови Здрави сокови, Здрави намази, Здраве салате и Здраве посластице. Након припреме хране ученици су учествовали у дегустацији током које су разменили утиске стечене на радионици. Гост радионице био је Лазар Пајић ученик Економске школе „Славка Ђурђевић“ у Јагодини, будући кувар, који је са ученицима наше школе поделио нека од својих искустава како из школе тако и са пракса на коју иде.
Светски дан хране

Наставница хемије Маја Пауновић Новаковић је уз помоћ својих ученика и њихових родитеља, пригодним излозбама обележила светски дан хране. Изложбе су одржане како у матичној школи тако и свим издвојеним одељењима.
Вече страних језика 2015

Слике са вечери страних језика 2015 одржане у Рибару