Tематски дан Свети Сава 1/2

Датум: 25. Januar 2019 23:04 Категорија: Новости

.

Тематски дан је одржан 25.1.2019. године .
Часови су одржани у термину преподневне наставе.
Часу је присуствовало 14 ученика.
Присуствовали су наставници разредне наставе: Оливера Радивојевић, Сузана Маленовић, Тања Николић, Александра Јоксић, Соња Павловић.

У току часа је владала радна  и свечарска атмосфера међу ученицима.
Ученици су активно учествовали у свим аспектима тематског дана. Поносно су рецитовали песме о Светом Сави уживали у решавању задатака и откривању којим бојама треба обојити слику Светог Саве. Певали и самоиницијативно  Химну ,, Ускиликнимо с љубављу'',  и друге две композиције.

У току часова је остварена међупредметна повезаност предмета, и ученици су вежбали овладавање различитим компетенцијама: рад с подацима и информацијама, сарадња, одговорно учешће у демократском друштву, естетичка компетенција, комуникација, одговоран однос према околини,решавање проблема.