Пројекат „Шљивик

Датум: 04. Maj 2019 23:39 Категорија: Новости

24.04.2019. после часова преподневне смене одржана је презентација пројекта "Шљивик" на коме су током две недеље радили ученици одељења 5-3 заједно са наставницима географије, биологије, музичке културе и српског језика.

Циљ пројекта је представљање шљиве као националног симбола. Као резултате свог рада, ученици су приказали презентацију на рачунару о географској распрострањености шљиве. Чланови биолошке секције су израдили пано на тему биолошких карактеристика шљиве. Чланови хора су отпевали оригиналну композицију "Под шљивом", на стихове Ј.Ј. Змаја. Ученици су представили и свој рад са часова српског језика: рецитовање стихова домаћих песника са мотивом шљиве, пано са стиховима и оригиналним литерарним радовима и илустрацијама.

После презентације, сви присутни су уживали у дегустацији производа од шљиве.