Датум: 04. Decembar 2019 19:45 Категорија: Новости

30.11.2019. у Рибару, одржан је семинар под називом "Интегрисана амбијентална настава". Наша школа је била домаћин, а учествовало је још пет основних школа из округа.

Љубазни водитељи семинара и пријатан рад и ангажман држали су позитивне импресије до краја. Стара кинеска пословица каже "Што чујем- заборавим, а што видим-знам". Циљ семинара је био стицање компетенција наставника за планирање, реализацију и евалуацију наставе и наставних пројеката, у различитим ваншколским амбијентима. Потребно је схватити улогу и значај различитих амбијената и креирање пројектних задатака. Амбијентална настава је заправо пројекат. Говорило се о снагама, слабостима, приликама и ресурсима оваквог вида наставе. Пројектна настава је добра прилика да се ученици оцењују и на други начин. Сви у наставном процесу, па и родитељи, треба да се упознају са исходима пројектне наставе. Истраживачки рад је доминантан. Фазе пројекта и задаци унапред осмишљени. Пројекат обухвата ученички свакодневни живот и непосредно окружење. Резултати и продукти могу бити различито кодификовани. Циљ овог семинара је заправо било стављање акцената на практичности пројеката који се могу примењивати и усавршавати из генерације у генерацију. Исходи су били позитивни и добро оцењени. Све је протекло на завидном нивоу.