Међународни образовни пројекат Спектар

Датум: 12. Januar 2020 21:38 Категорија: Достигнућа

Ученици 2/2 су  учествовали ове школске године на часовима у активностима које су везане   за међународни образовни пројекат Спектар ( Spectrum). Овај пројекат промовише значај наставничке професије и активности којима ученичка постигнућа постају функционална, темеље се на вештинама, знањима вредностима и ставовима.

Реализоване активности:

1. Ученици су имали домаћи задатак да интервјуишу родитеље на тему ,,По чему памтим учитеља/учитељицу?
  2. Активност је спроведена на часу Ваннаставних активности кроз писање и цртање на тему ,, Учитељица ми је важна''
  3. Активност је спроведена кроз слободна посете старијих ученика нашем одељењу и писање у слободној књижевној форми ,, По чему памтим своју учитељицу".

Постигнути резултати:
 литерални и ликовни радови ученика на којима су се одразиле емоције:
Прво родитеља који су се присетили свог учитеља који је током њиховог  школовања оставио трага, и да је утицао на то да постанете бољи човек;
Затим од садашњих ученика који учитеља доживљавају не само као неког ко их учи и васпитава, већ неко ко их подржава, мотивише и даје им слободу да и они њега нечему науче.
На крају, од ученика претходне генерације сазнали смо колико је учитељ важан за подстицање позитивног става и јачања самопоуздања у првим школским данима.

Учесници пројекта:
16 ученика узраста од 8 година и њихови родитељи (по слободном опредељењу)
 3 ученика узраста од 12 година