Рад Тима за професионалну орјентацију школске 2020/21. године

Датум: 23. Septembar 2021 23:47 Категорија: Новости

Школски тим за професионалну оријентацију ученика, који чине одељењске старешине седмих и осмих разреда, организовао је, заједно са ученицима, низ занимљивих активности у току школске 2020/21. године.

На часовима разредне наставе ученици осмих разреда добијали су активну подршку и помоћ у избору будућих школа како од својих разредних старешина, тако и од школске психолошко-педагошке службе. Поред тога, у ходницима матичне школе и издвојених одељења могли су се видети панои са промоцијама одређених образовних профила. Ипак, најзанимљивији део активности била је посета родитеља одељењима осмих разреда, где су поједини родитељи демонстрирали како изгледају послови којима се баве, како би ученицима приближили и појаснили одређена занимања . Поред тога, једна група осмака је у пратњи наставника обишла локалну радионицу СЗР „Металац“ породице Вељковић, где су се ученици директно упознали са разноврсним пословима који се обављају у једној машинској радионици.