Школска слава Свети Сава

Датум: 28. Januar 2023 18:59 Категорија: Новости

У матичној школи у Рибару је свечано обележена школска слава Свети Сава. Свети Сава је био једна од најзначајнијих личности српске историје. Овај просветитељ, дипломата, писац и први српски архиепископ допринео је напретку Србије а посебно напретку образовања. Ученици са поносом, радошћу и пуни захвалности обележавају са својим учитељима, наставницима и свим запосленима у школи овај свечан дан.

Ученици су са жељом да традицију сачувају од заборава и да очувају праве вредности  присуствовали свечаној литургији у цркви.

Сечење колача, певање химне Светом Сави и приредба коју су припремили ученици трећег и старијих разреда са учитељицом Николић Тањом, наставницом Српског језика  Милутиновић Александром  и вероучитељем Ралевић Николом одржани су у холу матичне школе.