Међународни дан физичких активности - „Кретањем до здравља“

Датум: 10. Maj 2023 20:44 Категорија: Новости

Светска здравствена организација (СЗО) је у циљу подизања свести целокупне светске јавности о значају и важности редовне физичке активности у очувању и унапређењу доброг здравља и благостања дана 10. маја 2002. године покренула глобалну иницијативу за обележавање међународног дана физичке активности.

Тај дан је познат под слоганом „Кретањем до здравља“, а односи се на умерену физичку активност без обзира на садржаје, место и време извођења
.

Данас су ученици 1/1 и предшколци направили полигон са својом учитељицом, Биљаном Милошевић, и васпитачицама, Сањом Костић и Јасмином Мијајловић. Полигон је направљен  коришћењем објеката у школском дворишту: трибине, клупе, тобоган, стазе и реквизита које су ученици донели од куће: обруче, вијаче, чуњеве. Сви ученици и предшколци су били мотивисани и са задовољстовом ангажовани да прођу настали плигон. Уживање у физичком активностима је појачано међусобним дружењем ученика и предшколаца.