Светосавска академија

Датум: 21. Februar 2020 18:55 Категорија: Новости

Дан уочи Светог Саве, у свечаној сали Културног Центра у Јагодини, уз присуство Његовог Преосвештенства Епископа Шумадијског Господина Јована, одржана је Светосавска академија. По први пут се ОШ ,,Љубиша Урошевић", тј. једна сеоска школа нашла на свечаној академији. Представили смо се са музичком тачком ,,Говори Господе", која је од стране публике веома лепо прихваћена,а уједно је изазвала велико одушевљење и самим тим је на најбољи могући начин представила нашу школу.

ТАКМИЧЕЊЕ У РЕЦИТОВАЊУ ДУХОВНИХ ПЕСАМА

Датум: 21. Februar 2020 18:52 Категорија: Новости

У току 18.Светосавске недеље 23.01.2020.год. одржано је и такмичење у рецитовању духовних песама.Домаћин је традиционално била ОШ "Горан Остојић", која је и овај пут лепо угостила све такмичаре. У јакој конкуренцији представила се и наша школа.Такмичење је одржано у две категорије.Прву категорију су чинили млађи учесници од 1. до 4. разреда, а другу категорију старији од 5. до 8.разреда.Наш Димитрије Вулетић (IV/1) је освојио 4. место, a Анђела Стојановић такође 4. место.

СМОТРА ХОРОВА

Датум: 21. Februar 2020 18:28 Категорија: Новости

22.01.2020. године у сали ОШ ,,Горан Остојић", одржана је смотра хорова поводом Светосавске недеље. Поред своих извођача, нашла се и наша школа. Хор наше школе сачињен је од двадесет и две девојчице од 5. до 8. разреда. Песма са којом су се представиле била је ,,Говори Господе", у музичкој пратњи наставника музичког Милана Ковачевића - клавир и вероучитеља Николе Ралевића - гитара, који су саму песму обогатили једном посебном емоцијом.Ђаци наше школе покупили су бројне симпатије публике која је препознала њихов уложен труд и љубав према духовној музици.

Продужење трајања зимског распуста

Датум: 13. Februar 2020 11:03 Категорија: Новости

Имајући у виду актуелне епидемиолошке податке надлежних органа, са циљем превенције ширења грипа, донета је одлука да зимски распуст буде продужен до 21. фебруара 2020. године, а да први наставни дан буде 24. фебруар 2020. године.
Те недеље ће старији разереди наставу похађати у преподневној смени, док ће млађи разреди наставу похађати у поподневној смени.
Са поштовањен,

Угледни час Јасмина Поповић

Датум: 12. Februar 2020 10:51 Категорија: Новости

У одељењу 3/5 и 4/5 у Kочином Селу одржан је Угледни час 23.12.2019. из Слободних активности на тему -Новогодишњи дар.
Ученици у пријатној атмосфери, радећи, дружећи се, испољивши своју маштовитост и креативност израдили су прелепе радове.
Жеља ученика је да оваквих часова буде што више.

Тематски дан: Покажи шта знаш

Датум: 02. Februar 2020 19:35 Категорија: Новости

Тематски дан, ,,Покажи шта знаш'' је одржан 31.1.2020. године , у сарадњи  Сање Јарамаз, наставнице енглеског језика и Биљане Милошевић, наставником разредне наставе.

Школска слава Свети Сава

Датум: 28. Januar 2020 09:09 Категорија: Новости

Школска слава Свети Сава је обележена у матичној школи у Рибару уз пригодан програм који су припремили ученици трећег, четвртог и старијих разреда са својим учитељима и вероучитељима.
Ученици другог и четвртог разреда су присуствовали Светој литургији у цркви у Рибару. Након Свете литургије су рецитовали, а неки су се и причестили.

Приредба поводом школске славе је почела молитвом и ломљењем славског колача.

Пројекат „Божић” у Ракитову

Датум: 12. Januar 2020 20:16 Категорија: Новости

“Христост се роди!” Наш велики празник окупио је ученике VI3 одељења и наставнике верске наставе, српског језика, историје, биологије и немачког језика око заједничког пројекта.

Тематски дан: Стиже Нова година, 2/2

Датум: 12. Januar 2020 19:33 Категорија: Новости

Тематским даном Стиже Нова година, одржаног 27.12.2019, је започело празнично расположење у одељењу 2/2. Ученици су припремили матерјале за израду честитки и поклоне за Тајног Деда Мраза.

Тематски дан - Иде Нова година у белом капуту

Датум: 05. Januar 2020 22:27 Категорија: Новости

Тематски дан - Иде Нова година у белом капуту је одржан 27.12.2019.године у Рибару у сарадњи учитељица Соње Павловић и Сузане Маленовић у одељењима 3/1 и 3/2
.