Свечана приредба ''Весела играоница'' - пријем првака у Дечији савез

Датум: 11. Oktobar 2019 23:11 Категорија: Новости

Дана 11. 10. 2019. године у Дому културе у Рибару одржана је свечана приредба са почетком у 12 часова под називом ''Весела играоница'' коју су спремили ученици 4. разреда са својим учитељима, поводом пријема ђака првака у Дечији савез. Атмосфера је била на завидном нивоу.

Сингапурска математика - угледни час

Датум: 11. Oktobar 2019 21:40 Категорија: Новости

Угледни час из математике одржан је 10.10.2019. године у одељењу 2/2.

Наставна јединица: Сабирање и одузимање збира или разлике од неког броја
Сабирање или одузимање броја од збира или разлике; тип часа утврђивање.
Угледна активност:
 Сингапурска математика
Часу је присуствовало 16 ученика и
Соња Павловић,професор разредне наставе.

Дечији карневал у Параћину

Датум: 22. Septembar 2019 19:27 Категорија: Новости

ДЕЧЈИ КАРНЕВАЛ У ПАРАЋИНУ
Параћин, 21. септембар 2019. године

У  суботу 21. септембра 2019. године ученици 2/1, 2/2, 3/1 и 3/2 учествовали су  на Дечјем карневалу у Параћину у организацији Туристичке огранизације општине Параћин.Ученицима је обезбеђен бесплатан превоз. Скуп дечјих група је био у Улици краља Петра I и од 12.00 часова је  карневалска поворка кренула градом.

Добродошлица ђацима-првацима!

Датум: 02. Septembar 2019 22:01 Категорија: Новости

Данас су у нашу школу стигли нови другари-прваци. Нове ђаке је поздравила директорка школе Гордана Златановић.

Ученици 2/1 и 2/2 са својим учитељицама Радицом Ђорђевић и Биљаном Милошевић су пригодном приредбом дочекали своје нове другаре-прваке.

Награда са вашара

Датум: 14. Jun 2019 17:24 Категорија: Новости

Ученици III/2 су након реализованог Школског вашара и преосталог зарађеног новца, улепшали крај школске године куповином мајици са веселим натписом ''Весела дружина радост је донела!''

Ученици III/2 са учитељицом Тањом Николић.

Дружење са волонтерима Црвеног крста

Датум: 14. Jun 2019 17:11 Категорија: Новости

Дана 13.06. 2019. године волонтери Црвеног крста посетили су ученике III/1 и III/2 у Рибару. Одржали су теоријско и практично предавање о првој помоћи. Ученици су са волонтерима успоставили добру комуникацију и уживали у активностима.

Чепом до осмеха

Датум: 11. Jun 2019 21:38 Категорија: Новости

Завршна активност учешћа у пројекту ,, Чепом до осмеха'' :паковање и одношење прикупљених чепова обављена је данас у сарадњи са BeX курирском службом.

Теорија и пракса

Датум: 11. Jun 2019 11:40 Категорија: Новости

Ученици III/1 и  III/2 након реализације наставног плана и програма изборног предмета Народна традиција, у оквиру теме стари занати прошле недеље организовали су Школски вашар где су презентовали производе које су сами направили.
Након реализоване активности од прикупљених средстава посетили смо у пракси и научили о посластичарском и содаџијском занату.
Са великим одушевљењем и пажњом одслушали су предавање људи упошљених у СТР''Ратко содаџија'' и СТР ''Пеливан''. Да би употпунили доживљај конзумирали су производе датих фирми.

Пример добре праксе ВАШАР

Датум: 07. Jun 2019 15:15 Категорија: Новости

Дана 6.6.2019. године ученици III/1 и III/2 из Рибара, презентовали су своје радове са часова наставе, изборног предмета Народне традиције.
Целе године прваили су предмете по узору на старе занате: свећице, мини ћилиме, кутије за накит, бомбоне..
Ученици су своје радове изложили на продају у школском дворишту на импровизованим тезгама.
У веселој атмосфери уз музику и игру заједно са учитељима и родитељима остварили су одређене приходе на основу продаје производа које су сами направили.

Екскурзија четвртог разреда школске 2018/19. године

Датум: 04. Jun 2019 22:09 Категорија: Новости

Екскурзија четвртог разреда је реализована на релацији Рибаре- Топола- Орашац- Аранђеловац- Буковичка Бања- Рибаре, 3.6.2019. године.
На екскурзију је кренуло 95 ученика из Рибара, Ракитова, Кончарева, Кочиног Села и Новог  Ланишта и 8 одељењских старешина уз пратњу професионалног туристичког водича.

.