Угледни час II/5 у Кочином Селу

Датум: 29. Decembar 2018 16:46 Категорија: Новости

У одељењу II/5 у Кочином Селу, 24. XII 2018. године одржан је Угледни час из Слободних активности, на тему Новогодишњи дар. Ученици су са својим родитељима правили јелке и китили их, и вреће за поклоне. Уз креативност родитеља и деце настали су прелепи продукти.

Тематски дан ученика трећег разреда-Стиже Нова година у белом капуту

Датум: 29. Decembar 2018 16:00 Категорија: Новости

У петак, 28. децембра 2018. године у одељењу III/1 и III/2 из Рибара, одржан је тематски дан: ''Стиже Нова година у белом капуту''. Ученици су уживали у дружењу, испуњавању задатака и песми. Срећни празници!!

Презентација е-уџбеника

Датум: 21. Decembar 2018 12:06 Категорија: Новости

Угледни час за наставнике разредне наставе из ОШ,, Љубиша Урошевић'' Рибаре и ОШ ,, Вук Караџић'' Глоговац је одржан 14.12.2018. године у ОШ ,, Љубиша Урошевић'', а 20.12.2018. и за наставнике разредне наставе ОШ ,,Јоца Милосавлјевић''.

Учесници пројекта ,, 2000 дигиталних учионица'' , Биљана Јевтић и Биљана Милошевић, показали су како се одвија час уз примену дигиталних издања уџбеника.

Ранг листа конкурса

Датум: 06. Decembar 2018 21:26 Категорија: Новости

На овогодишњем ликовном конкурсу малог формата ,,Мини рестарт" узело је учешће 3733 рада из Србије, Македоније, Б и Х, Хрватске, Црне Горе, Мађарске, Бугарске, Украјине, Литваније и Хондураса.
Услове конкурса је испунило 3042 рада, 2408 домаћих и 404 иностраних радова.
Стручни жири историчар уметности др Ана Милошевић, дипломирана сликарка Вера Станишић Рончевић и историчарка уметности Слађана Казановић прегледао је све пристигле радове и направио ранг листу радова излагача.

Угледни час у одељењу IV/3

Датум: 29. Novembar 2018 20:50 Категорија: Новости

Дана 27.11. 2018. године  у одељењу IV/3 у Ракитову одржан је угледни час из Физичког васпитања са наставном јединицом "Полигон препрека са различитим облицима кретања".

Saradnja škole i porodice

Датум: 27. Novembar 2018 12:54 Категорија: Новости

Основна школа „Љубиша Урошевић“ има дугогодишњу и добру сарадњу са породицама наших ђака. Жеља нам је да то одржимо али и унапредимо у складу са нашим ресурсима. Како би то учинили, потребно нам је да чујемо мишљење родитеља односно законских заступника наших ученика.

Онлајн обука

Датум: 27. Novembar 2018 10:55 Категорија: Новости

У оквиру пројекта "Унапређивање квалитета образовања и васпитања кроз успостављања Наставничког образовног портала", планирано је организовање онлајн обуке за наставнике основних школа.

Угледни час математике

Датум: 15. Novembar 2018 14:32 Категорија: Новости

Дана 13.11.2018. године одржан је угледни час математике у Старом Ланишту, у одељењу 85, на тему "Површина призме.Мрежа призме".

То су били наши преци

Датум: 13. Novembar 2018 13:45 Категорија: Новости

Дан примирја -  11. новембар

Међународни дан примирја у Првом светском рату обележава се у свету државним манифестацијама које се одржавају 11. новембра у 11 сати у знак сећања на 1918. годину, кад је 11. новембра у 11 сати на снагу ступило примирје. Разлог за узимање овог датума је у томе што је 9. новембра избила револуција у Немачкој, а сам цар Вилхем ИИ је побегао у Холандију како би спасао главу, а Немачка бива проглашена за републику. То је био сигнал да Немачка војска може капитулирати сваког дана. Што ће се управо и десити 11. новембра 1918. године у Компјењу, месту близу Париза у возу и личном вагону француског маршала Фердинанда Фоша, чиме ће се окончати Први светски рат.

Из тог разлога, сам датум 11. новембар у свету ће се узети као дан у којем ће се обележавати Дан примирја у Првом светском рату.

Прваци округа ОШ,,Љубиша Урошевић

Датум: 09. Novembar 2018 15:06 Категорија: Новости

У уторак 6. новембра у Ћуприји је одржано овогодишње првенство Поморавског округа у атлетици.  Женска екипа ОШ,,Љубише Урошевић " је одбранила прошлогодишњу титулу победника и поново стекла право да учествује на Међурегионалном првенству на пролеће.

Најбоље у екипи су биле Катарина Денић, победница у скоку у вис, као и Марија Величковић која је победила у скоку у даљ. Штафета 4*100м, је такође заузела прво место а чиниле су је: Валентина Арсић, Марија Величковић, Кaтарина Денић, Анђела Младеновић.  Женску екипу су сачињавале још и Нађа Живковић-кугла, Анђела Младеновић-300м-, Анђела Младеновић-600м, и Валентина Арсић-100м,
Мушка екипа је заузела друго место, а посебно су се истакли победници у трци на 800м, Лука Стефановић и у бацању кугле Мaтеја Панић. Екипу су још сачињавали: Игор Арсић-скок у вис, Ђорђе Филић-100 м -штафета, Предраг Митић-300м, Михајло Ђурић-скок у даљ, Петар Драговић-штафета, Давид Урошевић-штафета. Стефан Васић-штафета. На такмичењу су учествовали и млађи пионири и пионирке победници Општинског такмичења. Небојша МАрковић је победник на 60 м спринт, Симон Ђурђевић као и Марина Васић  освојили су  друга места у скоку у вис, Таша РАдојковић је такође освојила друго место у трци на 300 м, док је  Анђела ВАсић  била трећа у бацању кугле.