ЗА БУДУЋЕ ПОБЕДЕ

Датум: 22. Novembar 2017 10:03 Категорија: Новости

"SBERBANK" поклони за запажене резултате наших ученика на спортским такмичењима.

Насиље као негативна друштвена појава 06.11.2017.

Датум: 21. Novembar 2017 13:31 Категорија: Новости

Ученицима 4. разреда ОШ "Љубиша Урошевић" Рибаре предавање на тему насиља, у циљу буђења свести ученика, одржала је Тијана Стојковић.

Снежана Бихлер - Књижевни клуб

Датум: 17. Novembar 2017 10:44 Категорија: Новости

Наша колегеница, Снежана Бихлер, професор српског језика и књижевности је прва жена - председник Књижевног клуба "Ђура Јакшић" у Јагодини

Ракитовo - Безбедност деце у саобраћају

Датум: 06. Novembar 2017 09:40 Категорија: Новости

У оквиру пројекта ,,Основи безбедности деце” који се спроводи у сарадњи са Министарством унутрашњих послова Србије, у одељењу 6-3 у оквиру часа одељенске заједнице, одржано је предавање са темом Безбедност деце у саобраћају.

Угледни час биологија

Датум: 03. Novembar 2017 10:50 Категорија: Новости

У среду 25.10.2017. у Ракитови одржан је угледни час из биологије на тему "Класификација живих бића. Вируси".

Распоред предавања за новембар у склопу пројекта Основи безбедности деце

Датум: 01. Novembar 2017 09:36 Категорија: Новости

У новембру настављамо са реализацијом пројекта Основи безбедности деце у сарадњи са Министарством унутрашњих послова Србије.  Програм се реализује  током школске 2017/18. години кроз час одељенске заједнице, један час месечно, са ученицима четвртог и шестог разреда основне школе.
Распоред за новембар:

Реализација пројекта Основи безбедности деце

Датум: 01. Novembar 2017 09:28 Категорија: Новости

Циљ програма Основи безбедности деце је стицање нових и унапређење постојећих знања, вештина и ставова ради подизања безбедносне културе ученика. Наставу реализују припадници Министарства унутрашњих послова  који поседују знања и вештине из области које се изучавају. Области које ће бити реализоване кроз наставу су:
·       безбедност деце у саобраћају
·       полиција у служби грађана
·       насиље као негативна друштвена појава
·       превенција и заштита деце од опојних дрога и алкохола
·       безбедно коришћење интернета и друштвених мрежа
·       превенција и заштита деце од трговине људима
·       заштита од пожара
·        заштита од техничко-технолошких опасности и природних непогода.
Програм „Основи безбедности деце“ реализоваће се у школској 2017/18. години кроз час одељенске заједнице, један час месечно, са ученицима четвртог и шестог разреда основне школе.
У септембру месецу отпочело се са  реализацијом пројекта у нашој школи   Одржано је укупно 8 предавања и то за одељења:
4/1, 4/2, 4/3, 4/4, 4/7 као и за одељења 6/1, 6/2, 6/3 и 6/4 по унапред утврђеном распореду у сарадњи са координаторима пројекта из МУП-а.

Светски дан хране

Датум: 27. Oktobar 2017 10:33 Категорија: Новости

У Старом Ланишту је 16.10.2017. обележен Светски дан хране низом активности.

Екскурзија 8. разред

Датум: 26. Oktobar 2017 15:48 Категорија: Новости

Ученици осмог разреда наше школе су 22. и 23.10.2017. године у пратњи својих одељењских старешина, доктора и туристичког водича ишли на дводневну екскурзију обилазећи пределе Западне Србије

Додела Октобарске награде 2017.

Датум: 25. Oktobar 2017 11:52 Категорија: Новости

Поводом обележавања Дана Града Јагодине, један од лауреата је и ученица 7/5, Тамара Миливојевић.