Достигнућа

Међународни дан Породице - Ново Ланиште 2023

Датум: 18. Maj 2023 10:30 Категорија: Достигнућа

Међународни дан породице 15.мај
Ученици 1/7 - 4/7 у Новом Ланишту су разним активностима обележили Међународни дан породице.
Своје радове су изложили у ходнику школе.

Предузетништво-наставна јединица: ,, Процес производње и процес пружања услуге"

Датум: 12. Maj 2023 13:40 Категорија: Достигнућа

Ученици 8.разреда у Кончареву, на часу Предузетништва, у оквиру наставне јединице: ,, Процес производње и процес пружања услуге" , са својом наставницом Иваном Пантић , упознали су се са катер машином Silhouette Cameo 3 , и том приликом креирали и  производили налепнице које су употребили за украшавање школског хола.

Црвени крст - обука за пружање прве помоћи

Датум: 12. Maj 2023 13:35 Категорија: Достигнућа

У четвртак 11.05.2023.године у матичној школи у Рибару ученицима 7/1 и 7/2 одржано је предавање Црвеног крста на тему основне технике прве помоћи.

Електрична струјна кола

Датум: 11. Maj 2023 11:33 Категорија: Достигнућа

Ученици наше школе, 8/4 одељења у Старом Ланишту, са својом наставницом, Сузаном Митровић, на часовима технике и технологије, састављали су електрична кола из комплета за конструкторско моделовање. Сви ученици су били активни и, у потпуности,  посвећени задатку. Том приликом су користили теоријска знања из физике - Електрична струја и струјна кола.

Израда школског мини-робота

Датум: 11. Maj 2023 10:56 Категорија: Достигнућа

Ученици наше школе,7/5 одељења у Старом Ланишту, су са својом наставницом,  Сузаном Митровић, на часовима технике и технологије, радили на пројектном задатку-Израда школског мини-робота. Сви ученици су били врло активни и, у потпуности,  посвећени задатку. Током израде користили су и усвојена знања из физике у шестом разреду - Паскалов закон за покретање робота.

Упознавања ученика четвртог разреда у Ракитову са предметом техника и технологија

Датум: 11. Maj 2023 10:49 Категорија: Достигнућа

У оквиру упознавања ученика четвртог разреда у Ракитову са  предметом техника и технологија, наставница Ивана Пантић је са ученицима разговарала о конструкторском моделовању и задацима који им предстоје.За време часа ученици су правили украсне кутије по задатом моделу.

Сараднички час у Ракитову

Датум: 09. Maj 2023 15:12 Категорија: Достигнућа

Дана 3.05.2023 године у Ракитову је одржани су сараднички часови из предмета Верска настава и Математика у 7 разреду , и Техника и технологија у 5 разреду на тему ,,У сусрет Ђурђевдану"  . На почетку часа у 7 разреду вероучитељ Никола Љ. је говорио о животу и страдању Светог Великомученика Георгија, у наставку часа говорила је наставница математике Сања Булатовић о обиму круга у оквиру чега су  ученици  радили обим круга у и правили ђурђевданске венчиће и мерили њихов обим те свој рад забележили на табли. Радост се наставила у 5 разреду где су ученици чули о овом за наш народ веома значајном Светитељу од вероучитеља, и са наставницом Иваном Пантић разговарали о облицима и материјалима за израду венчића. Часови су протекли у веома веселој атмосфери на радост ученика и наставника.
Вероучитељ Никола Љубисављевић,чтец

Представљен је предмет Грађанско васпитање.

Датум: 09. Maj 2023 15:10 Категорија: Достигнућа

Ученицима четвртог разреда у Кончареву  представљен је предмет Грађанско васпитање.

Угледни час из српског језика и књижевности

Датум: 09. Maj 2023 15:07 Категорија: Достигнућа

У одељењу 6/4 у Кончареву одржан је угледни час из српског језика и књижевности на тему ,,Епске народне песме о Марку Краљевићу". Ученици су на часу систематизовали градиво о нашем најзанимљивијем епском јунаку.

Дан планете Земље Кончарево 2023

Датум: 29. April 2023 10:25 Категорија: Достигнућа

Међународни Дан планете Земље обележен је у Кончареву у свим одељењима, на часовима географије и грађанског васпитања, као и на чос-у од 5. до 8. разреда. Циљ часова је био да ученици схвате колико је наша планета угрожена и да су они ти који могу утицати на њено очување.