ОЈР - Креативне драмске радионице

Датум: 08. Januar 2023 14:10 Категорија: Новости

30.12.2022. године одржана је завршна активност у оквиру пројекта Обогаћен једносменски рад - Креативне драмске радионице. Завршној активности присуствовали су директор школе Гордана Златановић и учитељица издвојеног одељења у Новом Ланишту Биљана Милић. Ученици су били одушевљени када су свој лик видели у различитим улогама њихове мале позорнице и са задовољством приступили игри. Наставница Ана Тасић сачинила је карикатуре ученика и креирајући малу позорницу омогућила бесконачну игру.

Фотографије завршне активности може погледати овде ОЈР - Креативне драмске радионице - Завршна активност

Tематски дан: У сусрет Новој години

Датум: 01. Januar 2023 20:05 Категорија: Достигнућа

Tематски дан: У сусрет Новој години  је одржан у  одељењу 1/1, у Рибару.
Ученици су кроз низ интегративних активност  обележили долазак Нове године.

Учитељица, Биљана Милошевић, и правци за пример!

У СУСРЕТ НОВОЈ ГОДИНИ

Датум: 30. Decembar 2022 18:45 Категорија: Новости

Чаробне, новогодишње, угледне активности у Кончареву.

.

Пројекат "Новогодишњи вашар"

Датум: 23. Decembar 2022 22:14 Категорија: Новости

Пројекат "Новогодишњи вашар" је реализован у току децембра од стране ученика и наставника млађих разреда у матичној школи.
Ученици су се опредељивали за различите радионице и израђивали новогодишње украсе, маске, шешире и честитке.
Завршна активност са презентацијом продуката је реализована 21.12.2022.

Наши ученици издвојеног одељења у Новом Ланишту у пројекту Обогаћен једносменски рад - Креативне драмске радионице

Датум: 19. Decembar 2022 13:59 Категорија: Новости

И ове школске године ученици наше школе издвојеног одељења у Новом Ланишту били су креативни и вредни и заједно са наставницом Аном Тасић реализовали су активности које можете погледати у наставку (кликом на наведене линкове).

ОЈР - Креативне драмске радионице - Уводне активности, представљање – Погоди ко сам ја, септембар 2022.

ОЈР Креативне драмске радионице - Прављење приче од насумично изабраних елемената - Испричај ми причу, септембар 2022.

ОЈР - Креативне драмске радионице - Ја у датим околностима - Вежбе запажања и концентрације - Ја се зовем као ти, октобар 2022.

ОЈР - Креативне драмске радионице - Правилан изговор гласова, новембар 2022.

ОЈР - Креативне драмске радионице - Имитација животиња, новембар 2022.

ОЈР - Креативне драмске радионице - Вежбе чула, децембар 2022.

ОЈР - Креативне драмске радионице - Ја као неко други - Имитација у паровима, децембар 2022.

ОЈР . КРЕАТИВНЕ ДРАМСКЕ РАДИОНИЦЕ - прво полугодиште 2022/23.

Ко се боји страха још

Датум: 08. Decembar 2022 09:38 Категорија: Новости

Психолог сколе Милена Недељковић је 06.2.2022. одржала радионицу под називом ,,Ко се боји страха још" у одељењу  I4  у Кончареву.

Едукативна активност: „Методе и технике успешног учења“

Датум: 06. Decembar 2022 14:53 Категорија: Новости

Педагог школе, Сања Милорадовић, је у периоду 17.11-23.11.2022.г. у одељењима петог
разреда реализовала угледну едукативну активност „Методе и технике успешног учења“.
Педагог школе је на овај начин помогла ученицима петог разреда да се изборе са свим
новинама са којима су се сусрели у петом разреду. Циљ активности је био да се ученици
упознају са техникама успешног учења.
Методе и технике успешног учења су ученицима презентоване и детаљно анализиране.
Успешно учење је процес у коме ученик плански, организовано, свесно усваја знања са
циљем разумевања, схватања, памћења и коришћења научених садржаја.
Успешно учење се одвија свакодневно у исто време, на истом месту, према утврђеном
плану учења за сваки дан.

Истраживање: „Адаптација ученика петог разреда на школски програм и обавезе“

Датум: 06. Decembar 2022 14:49 Категорија: Новости

Педагог школе, Сања Милорадовић, је у периоду 27.10.-04.11.2022.г. у школи спровела
истраживање на тему „Адаптација ученика петог разреда на школски програм и обавезе“.
Истраживање је спроведено са циљем да се добије повратна информација о адаптацији
ученика приликом преласка из четвртог у пети разред.
Добијање информација од ученика како су прихватили нове школске обавезе, нове
предмете, да ли имају проблема у раду, извршавању обавеза, учењу, какав је однос са
наставницима и друговима из одељења, предуслов је да се спрече евентуални проблеми и
унапреди постојеће стање.
Инструмент за прикупљање података је био упитник, креиран од стране педагога школе а
за потребе овог истраживања.
У истраживању су учествовали ученици петог разреда, свих одељења, укупно 77 ученика.

Угледни час

Датум: 06. Decembar 2022 09:12 Категорија: Новости

Угледни час одржан 30.11. и 31.11.2022.
Ученици 2/4 са учитељицом Зорицом Стојадиновић-Јевремовић ,на тему Везивање,спајање,преплитање,уплитаље, из ликовне културе,су израдили традиционалне ручне радове од вунице.Са слика видимо да се традиција уклапа у модерно време и рад са вуницом даје осећај задовољства код деце,која притом стварају и Деда Мраза,који је саставни део божићних и новогодишњих празника.

Угледни час: Нула

Датум: 26. Novembar 2022 11:04 Категорија: Достигнућа

Биљана Милошевић је одржала угледни час : Нула одржан је 25.11,2022. године у 1/1.