Дечија недеља

Датум: 12. Oktobar 2019 20:05 Категорија: Новости

Дечија недеља '' Да право свако - дете ужива лако'' обележена је у матичној школи у Рибару следећим активностима ученика од 1-4. разреда  које су имале забавни и едукативни карактер.

Свечана приредба ''Весела играоница'' - пријем првака у Дечији савез

Датум: 11. Oktobar 2019 23:11 Категорија: Новости

Дана 11. 10. 2019. године у Дому културе у Рибару одржана је свечана приредба са почетком у 12 часова под називом ''Весела играоница'' коју су спремили ученици 4. разреда са својим учитељима, поводом пријема ђака првака у Дечији савез. Атмосфера је била на завидном нивоу.

Сингапурска математика - угледни час

Датум: 11. Oktobar 2019 21:40 Категорија: Новости

Угледни час из математике одржан је 10.10.2019. године у одељењу 2/2.

Наставна јединица: Сабирање и одузимање збира или разлике од неког броја
Сабирање или одузимање броја од збира или разлике; тип часа утврђивање.
Угледна активност:
 Сингапурска математика
Часу је присуствовало 16 ученика и
Соња Павловић,професор разредне наставе.

ПРОЈЕКАТ УБРЗАЊЕ КРОЗ ИГРУ

Датум: 10. Oktobar 2019 22:38 Категорија: Достигнућа

Дана 12,09,2019. године  и 19.09.2019. године у школи у Старом Ланишту у одељењу  VII/5 спроведен је Пројекат
у оквиру пројектне наставе из предмета физика  УБРЗАЊЕ КРОЗ ИГРУ кроз три угледна часа које је одржао Душан Николић професор физике. Ученицима су часови били интересантни јер су кроз игру усвајали појмове о убрзању.

Дечији карневал у Параћину

Датум: 22. Septembar 2019 19:27 Категорија: Новости

ДЕЧЈИ КАРНЕВАЛ У ПАРАЋИНУ
Параћин, 21. септембар 2019. године

У  суботу 21. септембра 2019. године ученици 2/1, 2/2, 3/1 и 3/2 учествовали су  на Дечјем карневалу у Параћину у организацији Туристичке огранизације општине Параћин.Ученицима је обезбеђен бесплатан превоз. Скуп дечјих група је био у Улици краља Петра I и од 12.00 часова је  карневалска поворка кренула градом.

Добродошлица ђацима-првацима!

Датум: 02. Septembar 2019 22:01 Категорија: Новости

Данас су у нашу школу стигли нови другари-прваци. Нове ђаке је поздравила директорка школе Гордана Златановић.

Ученици 2/1 и 2/2 са својим учитељицама Радицом Ђорђевић и Биљаном Милошевић су пригодном приредбом дочекали своје нове другаре-прваке.

Награда са вашара

Датум: 14. Jun 2019 17:24 Категорија: Новости

Ученици III/2 су након реализованог Школског вашара и преосталог зарађеног новца, улепшали крај школске године куповином мајици са веселим натписом ''Весела дружина радост је донела!''

Ученици III/2 са учитељицом Тањом Николић.

Дружење са волонтерима Црвеног крста

Датум: 14. Jun 2019 17:11 Категорија: Новости

Дана 13.06. 2019. године волонтери Црвеног крста посетили су ученике III/1 и III/2 у Рибару. Одржали су теоријско и практично предавање о првој помоћи. Ученици су са волонтерима успоставили добру комуникацију и уживали у активностима.

Чепом до осмеха

Датум: 11. Jun 2019 21:38 Категорија: Новости

Завршна активност учешћа у пројекту ,, Чепом до осмеха'' :паковање и одношење прикупљених чепова обављена је данас у сарадњи са BeX курирском службом.

Теорија и пракса

Датум: 11. Jun 2019 11:40 Категорија: Новости

Ученици III/1 и  III/2 након реализације наставног плана и програма изборног предмета Народна традиција, у оквиру теме стари занати прошле недеље организовали су Школски вашар где су презентовали производе које су сами направили.
Након реализоване активности од прикупљених средстава посетили смо у пракси и научили о посластичарском и содаџијском занату.
Са великим одушевљењем и пажњом одслушали су предавање људи упошљених у СТР''Ратко содаџија'' и СТР ''Пеливан''. Да би употпунили доживљај конзумирали су производе датих фирми.