,Необична слика од лишћа и гранчица" Ново Ланиште 20.09.2024. године

Датум: 25. Septembar 2024 10:49 Категорија: Новости

Данас су ученици у издвојеном одељењу у Новом Ланишту на часу ваннаставних активности имали активност на тему ,,Необична слика од лишћа и гранчица".
Најпре су сакупили разноврсно јесење лишће, а затим су уз слушање песама о јесени приступили изради разноврсних буба и инсеката.
Ученици су уживали у данашњој радионици.

,,Јесен у мом крају", радионица OJP-a Ново Ланиште 20.09. 2024. године

Датум: 25. Septembar 2024 10:44 Категорија: Новости

20.9.2024. године у Новом Ланишту одржана је радионица ,,Јесен у мом крају" у оквиру OJP-a. Ученици су са учитељицама најпре разговарали о обележјима јесени, о променама које јесен доноси, о активностима људи, животиња и биљака. Након тога су приступили изради дрвета, кишобрана, лишћа, животиња и украшавању ходника школе.
Радионица је протекла у радној и веселој атмосфери.

Тематски дан "Моја школа је мој други дом" Кончарево 20.09.2024. године

Датум: 25. Septembar 2024 10:37 Категорија: Новости

У млађим разредима у школи у Кончареву одржан је тематски дан „Моја школа је мој други дом“ што је подразумевало корелацију свих предмета на ту тему. Ученици су кроз игру и разне активности усвојили знања о правима и обавезама ученика у школи и подсетили се правила понашања.

Обогаћени једно-сменски рад у Старом Ланишту 11.09.2024. године

Датум: 25. Septembar 2024 10:17 Категорија: Новости

У оквиру обогаћеног једносменског рада, ученици млађих разреда у Старом Ланишту су у паровима представили један другог кроз различита занимљива питања и од скупа особина издвајали оне особине које  поседују. Радионица је протекла у радној и веселој атмосфери.

Обогаћени једно-сменски рад Кочино Село 11.09.2024.

Датум: 24. Septembar 2024 13:44 Категорија: Новости

У оквиру обогаћеног једносменског рада, ученици  у Кочином Селу 11.09.2024. године су представили себе кроз различита занимљива питања и од скупа особина издвајали оне које  поседују. Након радионице су са наставником физичког васпитања  изводили вежбе и различите игре у школском дворишту.

Tематски дан Моја школа je мој други дом-правила понашања у Новом Ланишту 06.09.2024

Датум: 24. Septembar 2024 13:34 Категорија: Новости

Данас је у издвојеном одељењу у Новом Ланишту реализован тематски дан Моја школа je мој други дом-правила понашања. У планирању и реализацији су учествовали сви ученици са учитељицом, наставница енглеског језика Сања Јарамаз и учитељица обогаћеног једносменског рада Сузана Милановић.
Дан је протекао у радној, позитивној и веселој атмосфери.

Пријем првака школска 2024/2025. година Кончарево

Датум: 24. Septembar 2024 09:27 Категорија: Новости

Ученици млађих разреда са својим учитељима у Кончареву су припремили добродошлицу и приредбу за пријем ђака првака 2.9.2024. Приредба је протекла у ведрој и пријатној атмосфери. Ово је за прваке велики дан и надамо се да ће га памтити као дан почетка великих успеха.

ОЈР - Креативне драмске радионице

Датум: 18. Septembar 2024 09:23 Категорија: Новости

13.09. 2024. године у Новом Ланишту одржан је први час ОЈР - Креативне драмске радионице, у новој школској 2024/25. години.

У оквиру прве теме - Ја у датим околностима/Ја у огледалу, реализована је активност под називом - Цртање и бојење маски
Открили смо шта је маска, зашто су људи од давнина користили маску и у које сврхе. Свако од ученика пренео је на папир свој доживљај маске а фотографије говоре више од речи.
Активности у оквиру пројекта ОЈР, под називом - Креативне драмске радионице, реализује стручни сарадник - библиотекар, Ана Тасић.

Пријем првака Рибаре 2024

Датум: 10. Septembar 2024 10:12 Категорија: Новости

Пријем првака Ракитово 2024

Датум: 03. Septembar 2024 15:27 Категорија: Новости

Данас је у школи у Ракитову одржан свечани пријем првака.
Најмлађим другарима  добродошлицу су пожелели ученици другог, трећег и четвртог разреда.
Они су
 за њих припремили пригодан дочек уз веселе песмице и рецитације.